Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Powstaje nowa dzielnica przemysłowa

dm, UM Radom 2022-01-31 16:15:00

Na Wincentowie, na obszarze 40 hektarów między ulicami Warszawską, Witosa i Rataja, powstaje kolejna dzielnica przemysłowa. Pierwszy teren o powierzchni 12 hektarów został sprzedany spółce Bojanowicz Investments. To działki, które należały do miasta i spółki Rewitalizacja. Zostały zbyte w drodze wspólnego przetargu.

- Od początku swojej kadencji mocno kładę nacisk na tworzenie biegunów wzrostu gospodarczego, abyśmy nie musieli wracać do smutnych lat dziewięćdziesiątych, kiedy borykaliśmy się z ogromnym problemem bezrobocia. Oczywiście do tego potrzebne są korzystne warunki do rozwoju biznesu i tworzenia dobrze płatnych miejsc pracy. Takie właśnie powstały na Wincentowie, gdzie ponad 5 milionów złotych zainwestowaliśmy w budowę nowego układu drogowego. Inwestor, który nabył 12 hektarów terenu zapewnia, że pierwsze efekty prac budowlanych zobaczymy już w tym roku - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że podobne strefy przemysłowe działają także na Wólce Klwateckiej, Wośnikach i Gołębiowie. Na tych terenach funkcjonuje łącznie ponad 40 firm zatrudniających około 6 tysięcy osób. W większości są to firmy produkcyjne działające m.in. w branżach: metalowej, budowlanej, chemicznej i spożywczej.

- To oczywiste, że podstawą wzrostu gospodarczego są inwestycje. Dlatego to, jakie warunki stworzymy dla inwestorów, bezpośrednio przełoży się na zmiany zachodzące w naszym mieście. Na Wincentowie planujemy ogłaszanie kolejnych przetargów. Widzimy duże zainteresowanie zarówno ze strony radomskich firm, jak i koncernów o zasięgu globalnym. Jednocześnie przygotowywane są kolejne tereny inwestycyjne, w tym 12 hektarów na Potkanowie oraz 22 hektary przy ulicy Energetyków - mówi zastępca prezydenta Katarzyna Kalinowska.

Rozwojowi stref przemysłowych towarzyszy systematyczny spadek bezrobocia. Siedem lat temu w Radomiu bez pracy było ponad 18,5 tysiąca osób. Dziś jest to nieco ponad 9 tysięcy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych