Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Ponad 40 interwencji straży w związku z czadem

dm, warszawa.tvp.pl 2022-01-31 16:10:00

Apele strażaków przynoszą skutki, bo zdarzeń jest mniej, ale czad wciąż jest groźny. Straż Pożarna w Radomiu już ponad 40 razy interweniowała w tym sezonie grzewczym, w związku z ulatnianiem się tego niebezpiecznego gazu. 5 osób trafiło do szpitala.

- Tlenek węgla to największy cichy zabójca, jest bezbarwny, bezwonny, bardzo silnie trujący, pierwsze objawy zatrucia to bóle, zawroty głowy, nudności, a nawet wymioty, silne zatrucie może doprowadzić nawet do śmierci - tłumaczył st. kpt. Konrad Neska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Czad pojawia się tam gdzie urządzenia grzewcze są niesprawne lub nieskutecznie działa wentylacja. Czujnik czadu jest jedynym urządzeniem, które może ostrzec przed jego ulatnianiem. Po wykryciu niebezpiecznego stężenia detektor sygnalizuje zagrożenie emitując głośny dźwięk. Każdego roku w sezonie grzewczym w wyniku zatrucia tlenkiem węgla w Polsce poszkodowanych jest kilka tysięcy osób.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych