Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Oszustwa podczas zakupów w sieci

dm, KWP 2022-01-24 09:44:00

W obecnych czasach coraz częściej kupujemy za pośrednictwem internetu. Jest to wygodny sposób, który zdecydowanie oszczędza nasz czas. Musimy jednak pamiętać, że cyberprzestępcy wciąż modyfikują swoje metody, aby wyłudzić nasze dane bankowe a w konsekwencji nasze oszczędności. Wykorzystując nieuwagę, pośpiech czy naiwność, są w stanie w kilka minut okraść nas ze wszystkich zgromadzonych środków.

Najczęściej do oszustw dochodzi za pośrednictwem portali zakupowych. Oszust podaje się, za osobę zainteresowaną zakupem przedmiotu, który został wystawiony na sprzedaż. Aby uwiarygodnić ten fakt, zadaje dodatkowe pytania dotyczące przedmiotu, po czym przesyła link, który przekierowywuje na stronę do złudzenia przypominającą oryginalną, aby dokończyć transakcję. I właśnie w tym momencie, musimy zachować czujność, ponieważ podając dane do logowania do swojego konta bankowego bądź dane swojej karty płatniczej, przekazujemy oszustowi wszystkie niezbędne dane, które posłużą mu do „wyczyszczenia” naszego konta.

Radomska policja apeluje o zachowanie szczególnie ostrożności podczas korzystania z tej formy zakupów.

Aby nie dać się oszukać należy dokładnie i uważnie czytać otrzymywane wiadomości, a przede wszystkim nie „klikać” w podejrzane linki, szczególnie jeśli prowadzą do systemów elektronicznych płatności. W przypadku autoryzacji płatności, szczegółowo zweryfikować, wiadomość oraz kwotę jakiej ona dotyczy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych