Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Orszak Trzech Króli - objazdy, utrudnienia w ruchu

dm, MZDiK 2022-01-05 15:07:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przemarszem Orszaku Trzech Króli, w dniu 6 stycznia 2022 roku (czwartek) w godzinach około 12:00-12:45 zostaną wprowadzone objazdy dla autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25. Wystąpią poza tym utrudnienia w ruchu.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się na Rynku o godzinie 12:00. Trasa będzie poprowadzona przez ulice Wolność, Reja, plac Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego do placu Corazziego (przed Urzędem Miejskim). Po drodze kolumna będzie zatrzymywać się przed kościołem ewangelicko-augsburskim, przy klasztorze ojców Bernardynów, u zbiegu z ulicą Witolda, przed kościołem garnizonowym oraz przy parku Kościuszki - naprzeciw Urzędu Miejskiego (w tych miejscach zaplanowano inscenizacje związane ze świętem Trzech Króli - będą tam postoje po około 10 minut).

W związku z tymczasowym zamknięciem dla ruchu kołowego odcinków ulic Reja i Żeromskiego, w godzinach około 12:00-12:45 będą wprowadzone objazdy dla poszczególnych kursów autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 25. Zasadniczo będą one przebiegać ulicami Wałową (zamiast Reja) i Tochtermana (zamiast Żeromskiego). Podczas przejścia orszaku przez plac Kazimierza Wielkiego (od Reja do Żeromskiego) ruch będzie chwilowo całkowicie wstrzymany. Może to spowodować kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów - w tych przypadkach poczekają one na ulicach Malczewskiego lub Wałowej.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów autobusów mogą różnić się od rzeczywistych.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w okolicach przemarszu, a także o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem i - w miarę możliwości - o omijanie tej części miasta.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych