Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Nowy teren rekreacyjno-wypoczynkowy na XV-leciu

dm 2021-11-18 15:31:00

Mieszkańcy osiedla XV-lecia mają do dyspozycji nowy teren rekreacyjno-wypoczynkowy. Zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem skweru pomiędzy ulicami Bema, Jasińskiego i Sowińskiego.

Foto: UM Radom

Powstała m.in. siłownia zewnętrzna i strefa aktywności seniora, plac zabaw oraz strefa rekreacji ze stołem do gry w tenisa i stołem do szachów. Są nowe alejki, zostało zamontowane oświetlenie i ustawiono ławki. Wykonano nasadzenia drzew i krzewów. Pojawiły się również domki dla owadów, budki dla ptaków oraz tzw. ogrody deszczowe.

- Dziś nowoczesne miasto to nie tylko duże obiekty i sprawna komunikacja, ale też, zwłaszcza w dobie pandemii, ważne są tereny zielone dające możliwość rekreacji i odpoczynku. Myślę, że skwer na XV-leciu będzie dobrze służył mieszkańcom osiedla - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych