Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Nowe rozwiązania w radomskiej platformie oświatowej

dm, UM Radom 2022-01-27 15:33:00

Przez kolejne trzy lata w Radomiu będzie funkcjonował Zintegrowany System Zarządzania Oświatą. Dziś została podpisana umowa pomiędzy miastem a konsorcjum, którego liderem jest VULCAN.

Platforma oświatowa w Radomiu w obecnym kształcie uruchomiona została w 2014 roku. System wdrożono w mieście dzięki współpracy z głównym dostawcą VULCANEM oraz firmami Librus i Wolters Kluwer. Zapewnia ona całą gamę usług publicznych adresowanych do uczniów, rodziców, nauczycieli czy pracowników samorządu. Na co dzień z systemu korzysta około 100 tysięcy rodziców i uczniów oraz ponad 6 tysięcy pracowników jednostek oświatowych i samorządu.

- To zintegrowany system, który łączy wiele dziedzin. Jest zarówno część oświatowa, jak i finansowo-księgowa. Jest to jednocześnie system klasy chmurowej, co sprawia, że ze wszystkich aplikacji będzie można korzystać zdalnie z dowolnego miejsca. Jest to bardzo cenne w obecnej, covidowej sytuacji. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, w którym oczywiście wszystkie dane są odpowiednio zabezpieczone - mówi Jan Oszust, wiceprezes firmy Vulkan.

Radomska platforma to zintegrowany system, składający się 37 modułów, obsługujących wszystkie procesy związane z edukacją w mieście. Zapewnia rodzicom i uczniom dostęp do elektronicznego dziennika oraz rekrutacji elektronicznej. Dodatkowo obsługuje proces zarządzania placówką z pozycji dyrektora oraz organizację oświaty w samorządzie.

- Osiem lat współpracy z konsorcjum firm, które dostarczają nam Zintegrowany System Zarządzania Oświatą pokazało jak ogromnym jest on ułatwieniem dla dyrektorów szkół, nauczycieli, a także uczniów i ich rodziców. To też cenne narzędzie dla miasta jako organu prowadzącego. To przede wszystkim możliwość szybkiego zbierania danych oświatowych, ich analizowania i reagowania na wyzwania, jakie się pojawiają. To co dla nas ważne w nowej umowie, to fakt, że wszystkie aplikacje i dane zostaną przeniesione do chmury dostawcy, co dodatkowo usprawni i zabezpieczy funkcjonowanie systemu. Tak jak osiem lat temu byliśmy liderem jeśli chodzi o wdrożenie systemu, tak teraz również jako pierwsi wprowadzamy nowe rozwiązania - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Odświeżona platforma oświatowa zacznie działać wiosną. Nowością będzie m.in. elektroniczny podpis pod wnioskami rekrutacyjnymi, który umożliwi w pełni zdalne i bezpieczne nabory nie tylko w trakcie pandemii, czy szereg rozwiązań dla pracowników oświaty: elektroniczny obieg listy płac, kasę zapomogowo-pożyczkową, obsługę świadczeń socjalnych, czy wsparcie w planowaniu wydatków na oświatę dzięki prognozom dotyczącym uzyskania subwencji. To także dodatkowa korzyść dla pracowników oświaty, którym na bieżąco udostępniane są informacje o urlopach, wynagrodzeniach czy zmianach prawnych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych