Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Miało być nowe osiedle. Jest zawiadomienie do prokuratury od niedoszłych mieszkańców

dm, onet.pl 2022-02-04 15:30:00

Radomska prokuratura sprawdza, czy inwestor, który planował budowę osiedla Nowe Żakowice, dopuścił się oszustwa. Inwestycja przy ul. Toruńskiej była realizowana tylko przez kilka miesięcy, po czym została wstrzymana. Kilkanaście osób podpisało jednak umowy rezerwacyjne na mieszkania i wpłaciło zaliczki. Teraz nie mają one kontaktu z inwestorem i nie wiedzą, czy odzyskają pieniądze.

Tak miało wyglądać nowe osiedle na radomskich Żakowicach

To miało być nowe osiedle na mapie Radomia. Przy ul. Toruńskiej zaplanowano budowę pięciu sześciokondygnacyjnych bloków, wraz z podziemnymi garażami. Mieszkania miały mieć od około 30 do nawet ponad 120 m kw. powierzchni. Cena była dość atrakcyjna, bo zaczynała się od 4999 zł za m kw.

"Jeżeli poszukujesz nowoczesnego i komfortowego mieszkania - jesteś we właściwym miejscu. Firma B&U Building Construction Sp. z o.o. buduje i sprzedaje wyjątkowe mieszkania w Radomiu" - taką informację wciąż można znaleźć na stronie internetowej inwestora.

Budowa bloków miała rozpocząć się w grudniu 2020 r., ale ruszyła z lekkim poślizgiem, bo w lutym 2021 r. Okazało się jednak, że prace nie trwały długo. Roboty wstrzymano już w sierpniu. Z placu budowy zniknął dźwig i pracownicy - od tamtej pory nic się nie zmieniło.

Do tego czasu firma realizująca tę inwestycję prawie sprzedała kilkanaście mieszkań. Przyszli lokatorzy podpisali umowy rezerwacyjne i wpłacili zaliczki, od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Problemy z budową bloków miały być przejściowe. Tak przynajmniej zapewniali pracownicy firmy. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku mieli obiecywać, że zaliczki szybko zostaną zwrócone. Teraz jednak kontakt z inwestorem się urwał, bo jego telefon milczy, a do tego nikt nie odpowiada na maile. Osoby, które wpłaciły część pieniędzy na zakup mieszkania, wciąż ich nie odzyskały, dlatego zaczęły zgłaszać się do prokuratury.

- Wpłynęły do nas dwa zawiadomienie, które dotyczą możliwości popełnienia oszustwa związanego z realizacją inwestycji tzw. Nowe Osiedle Żakowice - potwierdza w rozmowie z Onetem Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Z zawiadomień, które wpłynęły do śledczych, wynika, że pokrzywdzeni zawarli wstępne umowy dotyczące mieszkań, dokonali wpłaty zaliczek, ale inwestycja nie została zrealizowana, a oni nie mają kontaktu z inwestorem.

- Postępowanie jest na etapie postępowania sprawdzającego. Po jego zakończeniu zostanie podjęta decyzja w zakresie ewentualnego wszczęcia śledztwa - dodaje Agnieszka Borkowska.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych