Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Kolejne śmieci przy Energetyków, tym razem także dokumenty z pieczęciami

dm, MZDiK 2022-02-09 08:27:00

Cykliczny "śmieciarz" z ulicy Energetyków nareszcie postanowił naprowadzić strażników miejskich na swój trop. Przed kilkoma dniami przy jezdni pojawiła się następna sterta opon i części samochodowych, a wśród nich... dowody wpłat i różne inne dokumenty, opatrzone - a jakże - firmowymi pieczęciami prawdopodobnego sprawcy tego procederu - czytamy na mzdik.pl.

Sterta odpadów przy Energetyków. Foto: MZDiK

Jadąc ulicą Energetyków, trzeba było dawniej pokonywać tam przejazd kolejowy. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zbudowała w ubiegłym roku nowy odcinek drogi przebiegający pod torami. Na starym fragmencie jezdni ruch kołowy praktycznie zamarł. Wykorzystał ostatnio jakiś - nazwijmy go tu eufemistycznie "uprzejmy jegomość", by nie używać dosadniejszych określeń - który opróżnił sporą ciężarówkę resztek samochodowych, między innymi opony, zderzaki, filtry, fotele i inne elementy. Innymi słowy - wszystko to, czego nie można oddać ani do PSZOK-u, ani do selekcji. To ogromne śmietnisko zauważyli wówczas pracownicy naszego Działu Czystości i Zieleni, o czym niedawno napisaliśmy.

Sprawca zaśmiecania chciał najwidoczniej pokazać, że wszystko mu wolno, bo kilka dni później przywiózł w to samo miejsce (tyle że po przeciwnej stronie ulicy) kolejną "dostawę" odpadów z warsztatu samochodowego. Niewdzięczną rolą naszych pracowników było w tym przypadku udokumentowanie, a przy okazji - również przeszukanie znaleziska. Dosyć często bowiem zdarza się, że ci, którzy wyrzucają odpady gdzie popadnie, pakują też do worków co popadnie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że tym razem pośród opon i resztek samochodów ktoś zdecydował się wyrzucić też dowody wpłat i inne dokumenty, opatrzone firmowymi pieczęciami i podpisami. Z przyjemnością przekazaliśmy je do radomskiej Straży Miejskiej. Funkcjonariusze będą wkrótce podejmowali w tej sprawie stosowne czynności służbowe.

Ze znalezionych dokumentów wynika, iż te śmieci "przywędrowały" na starodroże ulicy Energetyków w Radomiu aż z miejscowości oddalonej od tego miejsca o prawie 30 kilometrów. Czy to się opłacało? Przekonamy się już niebawem.

Niestety, dużo osób nie ma świadomości, gdzie powinny oddawać tego typu odpady. Należy jasno podkreślić: zużyte części aut nie stanowią odpadu komunalnego. Nie są odbierane w ramach systemu gospodarowania odpadami przez miasto Radom. Zasady postępowania z pojazdami wycofanymi z użytku oraz z częściami samochodowymi określone zostały w przyjętej przez Sejm RP ustawie z 20 stycznia 2005 roku o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Radomiu (kliknij tu, aby otworzyć w nowym oknie).

MZDiK

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych