Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Jest decyzja w sprawie nauki zdalnej

dm, onet.pl 2022-01-26 07:35:00

Analizując dane, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej. Od czwartku w szkołach naukę stacjonarną będą kontynuować uczniowie z klas 1-4 oraz uczniowie zerówek. Uczniowie klas 5, 6, 7, 8, i szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych. W tym okresie będzie możliwość spotykania się maturzystów - powiedział minister edukacji i nauki podczas konferencji. Ferie zimowe trwają do 27 lutego.

- Wszystko to jest podyktowane wzrostem zakażeń. W praktyce będzie to oznaczało powrót do nauki zdalnej - dodał. - Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego wszyscy wrócimy do nauki stacjonarnej. Zakładamy, że szczyt tej fali będzie przypadał na za trzy tygodnie - powiedział Czarnek.

- Nie ma podziału terytorialnego. We wszystkich szkołach do 27 lutego. Nie zakładamy, że to będzie trwało dłużej - dodał. W związku z tym - jak dodał - nie jest przewidywane wysłanie klas I-IV na naukę zdalną. - Ale to wszystko się będzie działo w najbliższych dniach i od tego, co będzie w kolejnych dniach, będziemy uzależniali ewentualne dalsze decyzje. Dziś takich decyzji nie podejmujemy - wskazał minister.

W odniesieniu do uczelni wyższych Czarnek przypomniał, że działają one według swoich przepisów. - Rektorzy uczelni samodzielnie podejmują decyzje, w części uczelni już studenci przeszli na naukę zdalną. To są decyzje rektorów poszczególnych uczelni - zaznaczył.

- Sytuacja epidemiologiczna robi się coraz trudniejsza. Te notowane poziomy zakażeń wzrastają cyklicznie. Obserwując sytuację w szkołach w ciągu ostatniego tygodnia, zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost ognisk szkolnych oraz liczby osób objętych postępowaniem epidemiologicznym w tych ogniskach - przekazał Krzysztof Saczka, pełniący obowiązki głównego inspektora sanitarnego.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych