Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Jarmark świąteczny na Placu Jagiellońskim [ZDJĘCIA]

dm, UM Radom 2021-12-19 11:07:00

Na Placu Jagiellońskim trwa tradycyjny jarmark świąteczny. Strategicznym partnerem przedsięwzięcia jest Galeria Słoneczna. Wydarzenie współfinansuje również Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Foto: UM Radom

- Gorąco zapraszam radomian na Plac Jagielloński. Są nie tylko stoiska handlowe, ale w programie jest też wiele wydarzeń towarzyszących, w tym także muzycznych. Bądźmy w tym czasie razem i wspólnie cieszmy się tym przedświątecznym czasem - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Do niedzieli (19 grudnia), w godzinach 11.00-21.00 będzie czynnych 16 stoisk, na których można nabyć m.in. ozdoby świąteczne, rękodzieło czy tradycyjne potrawy wigilijne. Jarmarkowi towarzyszy zlot foodtrucków oraz wiele innych atrakcji, w tym bezpłatna karuzela wenecka i Święty Mikołaj. Nie brakuje również muzyki. W programie znalazły się m.in. występy Chóru Ewangelickiego im. Oskara Kolberga, podopiecznych Kuźni Artystycznej, świąteczna parada Młodzieżowej Orkiestry Grandioso, a gwiazdą sobotniego wieczoru będą półfinaliści programu „Mam Talent”, czyli Kapela KARPATI.

Niedziela to tradycyjny już konkurs na najładniej ubraną choinkę dla radomskich szkół i przedszkoli. O 15.00 ponownie wystąpi kapela KARPATI, a o 16:30 na Placu Jagiellońskim rozpocznie się tradycyjna „Gwiazdka dla mieszkańców”, w trakcie której, oprócz życzeń, planowany jest poczęstunek. Podobnie jak w minionych latach gorące potrawy będą wysdawane z kuchni polowych. Na zakończenie niedzielnego spotkania o godz.17:00 z koncertem zatytułowanym „Skrzydlata kolęda” wystąpi zespół Singin’ Birds.

W niedzielę jarmarkowi będzie towarzyszyła impreza organizowana także przez Resursę Obywatelską. Oprócz świątecznych warsztatów, zajęć ruchowych i pokazów filmowych odbędzie się pokaz rzeźbienia w lodzie w wykonaniu wielokrotnie nagradzanych, dwukrotnych wicemistrzów świata – ICE TEAM.

Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/237186998496292/?ref=newsfeed

Program Jarmarku Świątecznego TUTAJ.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych