Środa 29 czerwca
Piotra, Pawła, Benity
RADOM aktualna pogoda

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina

dm 2022-02-13 16:09:00

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina, że właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Dla źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca 2021 roku deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022 r., natomiast dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r., deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.

CEEB to ewidencja, w której znajdą się kompleksoweinformacje, dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celem jej stworzenia jestpoprawa jakościpowietrza, walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw. "kopciuchów".

Deklarację można złożyć:

- drogą elektroniczną: przez internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowoduna stroniewww.zone.gunb.gov.pl.Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób składania deklaracji;

- w formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim.

Druki formularzy wraz ze wzorami są dostępne na stronie: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych