Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Dwóch Azjatów zatrzymanych w Radomiu za nielegalny pobyt

dm 2022-02-21 08:07:00

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Zamiejscowej w Radomiu zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu za nielegalny pobyt. Wobec nich zostało wszczęte postępowanie administracyjne zakończone wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu z zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP i państw strefy Schengen na okres 2 lat.

Do zatrzymania Azjatów doszło w ramach kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie Radomia, tuż po opuszczeniu przez nich aresztu śledczego, w którym przebywali w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 3 miesięcy za udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przestępstwami narkotykowymi. Mężczyźni w chwili kontroli posiadali przy sobie oryginalne paszporty wydane przez władze Wietnamu, tyle że jeden z nich z unieważnioną wizą francuską, drugi z kolei, ze słowackim zezwoleniem na pobyt zastrzeżonym w bazie SIS II.

Z uwagi na fakt, że status pobytowy cudzoziemców na terytorium RP jest nielegalny, wobec nich wszczęto postępowania administracyjne zakończone wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu w terminie 30 dni od dnia doręczenia decyzji i zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i państw strefy Schengen na okres 2 lat.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych