Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Do ubogich i potrzebujących trafiło ponad 500 świątecznych paczek

dm 2021-12-24 09:40:00

Świąteczne dary przygotowała dla swoich podopiecznych diecezjalna Caritas. Pomogą w godnym przeżyciu świąt i pozwolą, choć na chwilę, zapomnieć o codziennych zmartwieniach.

Każda z przygotowanych paczek waży około 15 kilogramów. Są w niej najpotrzebniejsze produkty spożywcze, słodycze oraz opłatek. Z powodu pandemii tradycyjne spotkanie przy jednym stole nie mogło się odbyć. By nie pozostawić potrzebujących bez pomocy, Caritas rozdała im paczki na wynos, a ciepłe słowa skierował biskup radomski Marek Solarczyk. - Ubodzy są zawsze tymi osobami, które uświadamiają nam, że warto z wrażliwością patrzeć na drugiego człowieka - zaznaczył ordynariusz diecezji radomskiej.

Pomoc trafiła do bezdomnych, samotnych i chorych. Dla wielu z nich produkty takie jak olej, konserwy czy czekolada to towary z wysokiej półki. Wsparcie organizacji pozwala im przetrwać i mierzyć się z przeciwnościami. - Już jesteśmy 4 czy 5 lat tutaj, to jakaś pomoc to zawsze lżej. Raz, że wszystko drogie, nie stać na to czy na tamto, a jak tu czy są paczki, czy nawet zupy sobie bierzemy no to nam jest lżej - mówi jeden z potrzebujących.

Jutro Caritas chce zorganizować symboliczną wigilię dla bezdomnych i korzystających z jadłodajni, jednak podobnie jak rok temu, potrawy wydawane będą do ręki. Spotkanie w tradycyjnej formie będzie możliwe dopiero po pandemii. - Będziemy chcieli zorganizować wigilie duże, zasiąść za jednym stołem i połamać się opłatkiem, składając sobie życzenia - dodał

Przed świętami Radomska Caritas przekaże ubogim, samotnym i bezdomnym z całej diecezji prawie 15 ton żywności.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych