Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Areszt dla Romana S. Chodzi o oszustwa przy budowie hali sportowej w Radomiu

dm, onet.pl 2021-11-19 15:01:00

Sąd w Lublinie postanowił o tymczasowym aresztowaniu prezesa radomskiej firmy budowlanej Rosa-Bud, który usłyszał zarzuty związane z wyłudzeniem 3,8 mln zł przy budowie hali sportowej w Radomiu. Areszt może być jednak zamieniony na poręczenie majątkowe w kwocie 300 tys. zł.

W takiej sytuacji postanowienie sądu będzie wykonalne dopiero z chwilą uprawomocnienia się. Prawdopodobnie prokuratura złoży zażalenie do Sądu Apelacyjnego na postanowienie Sądu Okręgowego w Lublinie. Roman S. pozostanie więc w areszcie przynajmniej do rozpatrzenia zażalenia.

W czwartek sąd rozpatrywał wniosek Prokuratury Okręgowej w Lublinie o tymczasowe aresztowanie 62-letniego Romana S., prezesa radomskiej firmy budowlanej Rosa-Bud, która kilka lat temu rozpoczynała budowę Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga (hala i stadion).

W środę mężczyzna usłyszał 15 zarzutów. Najpoważniejszy dotyczył doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, będącego inwestorem RCS-u. Chodzi o wyłudzenie prawie 3,8 mln zł. Grozi za to kara do 10 lat więzienia. Według śledczych Roman S. polecił kierowniczce kontraktu Magdalenie U. (drugiej osobie, która usłyszała zarzuty) poświadczenie nieprawdy w protokołach zaawansowania robót oraz odbiorów dotyczących prowadzonej przez jego firmę budowy hali sportowej w Radomiu. Na jego polecenie 36-latka miała zwiększyć też w dokumentach zakres i zaangażowanie rzekomo wykonanych prac budowlanych. Na podstawie tych dokumentów firma wystawiła faktury i przedłożyła je do zapłaty MOSiR.

Zarzuty usłyszał także Jacek S. koordynator kontraktu w firmie sprawującej nadzór inwestorski. Wobec Magdaleny U. i Jacka S. prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Obojgu grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych