Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Alpiniści dla WOŚP. Zjechali z dachu szpitala na Józefowie

dm, onet.pl 2022-01-30 10:01:00

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Radomiu. Alpiniści przebrani za postacie z bajek, m.in. Tygryska z "Kubusia Puchatka" czy minionka, umyli okna oddziału pediatrii i chirurgii dziecięcej w szpitalu na Józefowie.

Foto: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny/Facebook

Całe wydarzenie zostało zorganizowane w ramach akcji "Alpiniści dla WOŚP", którzy zbierają pieniądze do e-skarbonki. Zgromadzona kwota zostanie przekazana na tegoroczny 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Cieszymy się bardzo, że alpiniści zgłosili się do naszego szpitala i zaproponowali udział w takiej akcji. Zgodziliśmy się bez wahania. Dzisiaj umyją okna dla dzieci z pediatrii i chirurgii dziecięcej. To między innymi minionek, tygrysek, jednorożec i inne postacie z bajek - skomentowała Karolina Gajewska z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu w rozmowie z Radiem Plus Radom.

Akcja zorganizowana była przez profesjonalistów, którzy wcześniej odpowiednio sprawdzili dach szpitalnego budynku pod względem wytrzymałości zaczepów oraz asekuracji. Ośmioro śmiałków przebrało się za minionka, dwa Tygryski, dwa jednorożce, strażaka i Supermana.

- Poza tym, że będziemy myć okna, to będziemy też sprawiać sporo radości dzieciom. W zeszłorocznej akcji dzieci były zachwycone. Niektóre z nich leżały w oddziałach ponad rok, więc każdy kontakt ze światem zewnętrznym na pewno robi na nich wrażenie. Tym bardziej, jak zjeżdża do nich przez okno Batman czy Superman - powiedział jeden z alpinistów w Radiu Plus Radom.

Placówka w naszym mieśćie była jedną z kilkudziesięciu w Polsce, która wzięła udział w tej akcji. Alpiniści wywołali uśmiechy na twarzach małych pacjentów, ich rodziców oraz personelu także m.in. w Kielcach, Sosnowcu, Gnieźnie czy Brodnicy. W tym roku fundacja Jerzego Owsiaka zbiera pieniądze na okulistykę dziecięcą.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych