Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

6 lat więzienia dla sprawcy brutalnego pobicia ekspedientki

dm 2022-01-27 15:25:00

Na sześć lat więzienia został skazany sprawca brutalnego pobicia ekspedientki sklepu Żabka w Radomiu. W środę zapadł wyrok. 39-letni Michał K. półtora roku temu skatował sprzedawczynię, bo ta - po zamknięciu sklepu - odmówiła mu sprzedaży papierosów.

Prokuratura wnioskowała by pobicie ekspedientki potraktować jako usiłowanie zabójstwa. Sąd zdecydował inaczej i zmienił jednak kwalifikację czynu na pobicie z zamiarem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

- Sąd uznał, że to nie było zwykłe pobicie, jak chciał, żeby to potraktował sąd sam pan oskarżony w swoich wyjaśnieniach. Sąd uznał, że to było działanie celowe - powiedziała Katarzyna Siczek, sędzia z Sądu Okręgowego w Radomiu.

Agresor bił kobietę pięściami, kopał i uderzył drewnianą paletą w głowę. Niedługo po tym uciekł za granicę, gdzie ukrywał się kilka miesięcy. Prokuratura wnioskowała o karę 15 lat więzienia, obrońca o dwa lata. Obie strony rozważają apelację.

- Prokuratura stoi na stanowisku, że zachowanie oskarżonego było, z jednej strony pobiciem, a z drugiej usiłowaniem zabójstwa pokrzywdzonej - zaznaczył Cezary Ołtarzewski, prokurator. - Na pewno wniesiemy o uzasadnienie wyroku, kiedy poznamy pisemne motywy orzeczenia, wtedy podejmiemy decyzję - poinformował mec. Artur Szeliga, obrońca.

Oskarżony odpowiada też za pobicie osób, które stanęły w obronie ekspedientki oraz zniszczenie mienia. Decyzją sądu, do czasu uprawomocnienia się wyroku mężczyzna pozostanie w areszcie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych