Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

3-latek w krytycznym stanie po pobiciu. Rodzice usłyszeli zarzuty

dm, polsatnews.pl 2022-02-18 15:23:00

Rodzice 3-letniego Kuby zostali zatrzymani po tym, jak chłopiec w krytycznym stanie trafił do szpitala w Radomiu. Ojciec dziecka usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się nad chłopcem, matka - pomocnictwa i narażenia dziecka. Do sądu skierowano wnioski o trzymiesięczny areszt.

- Ojciec usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się nad dzieckiem od 2019 r. do sierpnia 2021 r. Matce przedstawiono zarzut pomocnictwa do usiłowania zabójstwa i narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - powiedział prokurator Andrzej Stojak z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Posiedzenie sądu w sprawie tymczasowego aresztu odbędzie się w piątek.

3-latek rzucany o podłogę

We wtorek rano dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że z mieszkania w jednej z gmin pow. kozienickiego zostało zabrane przez pogotowie ratunkowe 3-letnie dziecko. Miało ono obrażenia ciała spowodowane najprawdopodobniej stosowaniem przemocy. Karetką pogotowia z dzieckiem pojechała do szpitala ciężarna matka.  

Według śledczych 3-latek był rzucany o ścianę i podłogę, miał obrażenia głowy ze stwierdzonym krwiakiem podoponowym.   

Rodzina nie była objęta procedurą Niebieskiej Karty. - Jedyna interwencja policji pod tym adresem, która miała miejsce około pół roku temu, nie miała związku z przemocą w rodzinie - powiedziała rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska.  

Rzeczniczka mazowieckiego szpitala Karolina Gajewska, przekazała, że stan dziecka określany jest jako krytyczny. 3-latek z zatrzymaniem krążenia i urazem głowy trafił na oddział neurochirurgii szpitala, gdzie został poddany operacji usunięcia krwiaka. Obecnie przebywa na Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych