Piątek 1 lipca
Haliny, Mariana, Klarysy
RADOM aktualna pogoda

Znamy zwycięzców IV edycji międzynarodowego konkursu filmowego

dm 2022-06-23 10:06:00

Za nami Międzynarodowy konkurs filmowy „Dzień z życia uczniów z różnych krajów świata”.

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu jest organizatorem międzynarodowego konkursu filmowego. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest Magdalena Dygała, lektor języka angielskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, średnich (6 – 18 lat) w kraju i za granicą i polega na nakręceniu krótkiego filmu w języku angielskim, pt. „Dzień z życia uczniów z różnych krajów świata”.

Celem konkursu jest: wyłonienie najbardziej oryginalnego filmu przedstawiającego typowy dzień uczniów z różnych krajów świata, zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej, zachęcenie młodzieży do wykorzystania urządzeń multimedialnych, promocja młodych talentów.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 20.06.2022r.. Ocena zgłoszeń konkursowych odbyła się w dwóch etapach: w pierwszym etapie nastąpiło wyłonienie 12 najlepszych filmów. W skład komisji w pierwszym etapie konkursu wchodzą: Magdalena Dygała (przewodnicząca), Anna Różycka, Katarzyna Gaczyńska, Jarosław Basaj, Michał Grosiak. W finale znaleźli się uczniowie z Indii, Hiszpanii, Indonezji, Polski, Ukrainy oraz Włoch.

W drugim etapie konkursu w składzie JURY znaleźli się wykładowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie oraz znani autorzy książek : Joanna Pawłowska, Jon Hird, John Hughes, Rob Howard.

Zwycięzcy:

#1. Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Besku Dużym. Link do filmiku: https://youtu.be/_u65ILii6Gg

#2. Uczniowie ze szkoły średniej De 3 ESO z Hiszpanii. Link do filmiku: https://youtu.be/aQKiplkCkag

#3. Uczniowie ze szkoły średniej z Włoch (Humanistischegs Gymn. W.v. Vogelweide). Link do filmiku: https://youtu.be/-eOHJSpuQdI

Wyróżnienia:

1. Uczniowie ze szkoły średniej w Indonezji - ESC MAN 6 Jombang School. https://youtu.be/rwgUBzOzc1U

2. Publiczne Przedszkole nr 21 w Radomiu Nauczycielki języka angielskiego: Agnieszka Podgórska and Ida Kwietniewska https://drive.google.com/file/d/16Si4T71VC2riTDipuO0hMlB74rb3c2iv/view?usp=sharing

3.Uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu - Zuzanna Jabłońska oraz Adam Prątnicki wraz z uczennicą Zuzanną Czyżewską z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych