Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Z jerzykami po sąsiedzku

dm 2022-09-23 15:33:00

„Z jerzykami po sąsiedzku” - taki tytuł będzie nosił piknik rodzinny, który w niedzielę, 25 września odbędzie się w sąsiedztwie bloku przy ul. Kusocińskiego 5a. Podczas tego wydarzenia zostanie odsłonięty mural z budkami lęgowymi dla jerzyków. Początek o godz. 15.00. W programie: potańcówka z muzyką na żywo, wspólne, sąsiedzkie grillowanie i animacje dla dzieci.

„Domek dla jerzyka, mural dla oka” to zwycięski projekt, który został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2022. Jego celem było stworzenie jerzykom lepszych warunków do rozwoju, by w ten sposób móc zwalczać problem zbyt dużej ilości komarów. Dlatego powstał pomysł na mural, na którym zostaną zawieszone budki lęgowe dla tych ptaków. Miejscem, w którym można spotkać dużą populację jerzyków, są okolice bloku przy ul. Kusocińskiego 5A, dlatego też jego ściana została wybrana na realizację muralu wraz z budkami.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych