Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

XIV Radomski Festiwal Filozofii "Okna" [PROGRAM]

dm 2022-06-07 14:01:00

„Okna” – Radomski Festiwal Filozofii im. prof. Leszka Kołakowskiego – otworzą się w tym roku po raz czternasty. Hasło przewodnie nawiązuje do „Mini-wykładów o maksi-sprawach”, trzyczęściowej serii esejów filozoficznych Profesora.

Poruszał w nich – w przystępnej formie i nierzadko z dużą dozą poczucia humoru – ważne i zwykle ponadczasowe problemy. Wśród tematów, którymi się zajął, znalazły się choćby władza, równość, tolerancja, młodość i wolność. Ta ostatnia wartość wiąże się także z ideą Free(Ra)dom Festiwal – wydarzenia organizowanego przez Urząd Miejski i radomskie instytucje kultury. Nawiązuje ono do Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec ‘76 oraz szeroko pojętej wolności.

XIV Radomski Festiwal Filozofii „Okna” im. prof. Leszka Kołakowskiego stał się w tym roku prologiem drugiej edycji Free(Ra)dom Festiwal. Przypomnijmy, pierwsza edycja „Okien” odbyła się w 2009 r., jeszcze za życia Leszka Kołakowskiego, jednego z najwybitniejszych filozofów drugiej połowy XX w. Festiwal został zainicjowany, aby propagować filozofię w Radomiu, w którym Profesor się urodził i do którego czuł zawsze wielki sentyment, oraz aby upamiętnić Jego osobę.

Każdego roku na program „Okien” składają się wykłady, dyskusje, filmy, spektakle, czy wystawy o tematyce filozoficznej. Wręczana jest także Nagroda im. Prof. Leszka Kołakowskiego oraz Miasta Radomia dla zwycięzcy Olimpiady Filozoficznej.

PROGRAM - TUTAJ.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PiS zaprasza

    2022-06-08 01:20:52

    Co tam. Suski pokaz filmu organizuje w plenerze. Klecha I , Klecha II, i komedia  smoleńska I, II, III

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych