Wtorek 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Wyjątkowe fotografie Zygmunta Sobienia w Resursie

dm 2022-10-24 09:11:00

Prace fotograficzne zmarłego w 2016 roku Zygmunta Sobienia będzie można podziwiać w Resursie Obywatelskiej. - Na wernisaż ekspozycji zapraszamy w piątek, 28 października o godz. 18:00 - mówi Damian Drabik z Resursy.

Autor urodził się w 1934 r. w Radomiu. Był wieloletnim (od 1962 r.) członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego i instruktorem zajęć fotograficznych dla dzieci i dorosłych. Szczególnie upodobał sobie fotografię krajobrazową. Rejestrował i dokumentował - początkowo w czarno-białej tonacji, a później w kolorze - interesujące kadry z plenerów i zaułki ulic oraz stare, opuszczone podwórka.

Artysta brał udział w wielu regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach oraz konkursach fotograficznych, niektóre z nich przyniosły mu nagrody i wyróżnienia. Swoje prace pokazywał także na wystawach indywidualnych, m.in. w 2008 roku w Galerii „Resursa”.

Zygmunt Sobień zmarł 24 października 2016 r. Prezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wystawa czynna do 27 listopada. Wstęp wolny.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych