Wtorek 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Tymon Tymański w MBP. Spotkanie autorskie i koncert akustyczny

dm, MBP 2022-10-23 11:39:00

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne spotkanie autorskie - tym razem gościem będzie Tymon Tymański. 17 listopada o godzinie 18:00 w Czytelni Ogólnej MBP porozmawiamy m.in. o wydawnictwie pt: "Sclavus". Po spotkaniu autorskim odbędzie się również koncert akustyczny.

Tymon Tymański to nie tylko songwriter, producent, twórca muzyki filmowej czy okazjonalny aktor. Trójmiejski twórca od lat flirtuje z literaturą, felietonistyką i scenopisarstwem.

Wydana w grudniu przez wyd. Części Proste książka pt. „Sclavus” to jego późny debiut beletrystyczny, w którym autor snuje frapującą opowieść o głośnej happenerskiej formacji Totart, wplatając weń historię trudnego dojrzewania, pierwszych miłości oraz muzycznych początków.
Narracja obejmuje lata 1983–1989, choć pełno w niej typowych dla Tymańskiego współczesnych wtrętów, dygresji i anegdot, które żyją samodzielnym życiem. Spotkanie autorskie z Tymonem to szansa zapoznania się z artystą, jego najnowszym dziełem oraz wysłuchania recitalu solowego, w którym nastąpi
prezentacja tzw. tryptyku sowizdrzalskiego – głównie piosenek z płyt „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”, „Wesele” i „Polskie gówno”.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Kądziela.

Spotkanie autorskie i koncert akustyczny - Tymon Tymański

Miejsce: Biblioteka Główna
Kategoria: Dla dorosłych
Typ: Spotkanie autorskie i koncert akustyczny
Start: 2022-11-17 18:00:00

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych