Wtorek 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Teatry z całego kraju znów w Resursie. Na początek „Staromodna komedia”

dm 2022-11-02 15:53:00

Gratka dla wielbicieli teatru. Na scenę Resursy Obywatelskiej powraca cykl „Goście Teatru Resursa”, w ramach którego radomscy widzowie mogą oglądać spektakle formacji amatorskich z całego kraju. Już 4 listopada o godz. 18.00 odbędzie się pokaz przedstawienia „Staromodna komedia” w wykonaniu Teatru Parabuch.

W ramach cyklu Resursa Obywatelska przedstawia radomskim widzom zespoły teatru amatorskiego, offowego z Polski, których aktorzy Teatru Resursa mieli okazję zobaczyć i poznać na ogólnopolskich przeglądach i festiwalach teatralnych.

Po wakacyjnej przerwie Resursa szykuje pierwsze teatralne spotkanie. Teatr Parabuch z Warszawy zaprezentuje spektakl pt. „Staromodna komedia” Aleksieja Arbuzowa w reżyserii Ryszarda Jakubisiaka i Patryka Kozłowskiego.

Teatr Parabuch jest jednym z najstarszych teatrów amatorskich w kraju. Zespół skupia ludzi dorosłych różnych profesji – miłośników teatru, którzy obok pracy zawodowej mają czas i ochotę zajmować się niełatwą sztuką aktorską. Grupa ma w swym dorobku sto premier, głównie komedii.

„Staromodna komedia” jest romantyczną opowieścią o późnej miłości. On – naczelny lekarz w sanatorium, ona – niesforna pensjonariuszka. Rzecz dzieje się w Rydze. Opowieść prowadzi nas przez meandry miłości do – jak to w komedii – szczęśliwego zakończenia. Historia zawiera wiele prawdy o poszukiwaniu „bratniej duszy”, o potrzebie bliskości wbrew zawirowaniom losu.

Wstęp na przedstawienie jest płatny. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Resursy Obywatelskiej oraz online na biletyna.pl.

Komentarze naszych czytelników

 • Amatorstwo pełną gębą

  2022-11-02 15:55:17

  Najlepsza komedia to ta z Frysztakiem i Kalinowską

 • Hej Suski

  2022-11-02 17:01:03

  TO JUŻ PISOWCÓW NIE STAĆ 10 ZŁ WYDAĆ. SUSKI ARTYSTA TEŻ NIE ZASPONSORUJE. TYLKO ZA DARMOCHĘ SOBIE HEJTUJE. 

 • Hej Suski artysto

  2022-11-02 17:01:14

  TO JUŻ PISOWCÓW NIE STAĆ 10 ZŁ WYDAĆ. SUSKI ARTYSTA TEŻ NIE ZASPONSORUJE. TYLKO ZA DARMOCHĘ SOBIE HEJTUJE. 

 • Hej Suski artysto malarzu nieszczęśliwy

  2022-11-02 17:01:29

  TO JUŻ PISOWCÓW NIE STAĆ 10 ZŁ WYDAĆ. SUSKI ARTYSTA TEŻ NIE ZASPONSORUJE. TYLKO ZA DARMOCHĘ SOBIE HEJTUJE. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych