Piątek 1 lipca
Haliny, Mariana, Klarysy
RADOM aktualna pogoda

Spotkanie z Oleną Morozovą w Elektrowni

dm 2022-06-20 22:05:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza na spotkanie z Oleną Morozową, fotografką pochodzącą z Kijowa. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 23 czerwca o godzinie 18:00.

Olena Morozova swoje zdjęcia tworzy w ramach projektów i cykli. Porusza w nich szerokie spektrum zagadnień związanych z psychologiczną sferą życia człowieka.

Większość działań Oleny Morozovej bazuje na doświadczeniach własnego życia oraz wewnętrznym dialogu. Bohaterami jej zdjęć są najczęściej osoby z najbliższego otoczenia artystki: dzieci, babcia, siostra. Mimo osobistego i intymnego charakteru, pracom nie brakuje uniwersalnego kontekstu. Mocno zaznaczone relacje między człowiekiem, naturą i przestrzenią są próbą poszukiwań odpowiedzi na kwestie związane z cielesnością, tożsamością płciową, zaburzeniami psychologicznymi, stereotypami czy relacjami rodzinnymi.

Podczas spotkania z artystką szerzej omówione zostaną dwa cykle prac: „Granny” (2019–2022) oraz „I knew she would never have a children” (2022).

Wstęp 1 zł.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych