Wtorek 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Pierwsze próby Orkiestry Reprezentacyjnej WOT [ZDJĘCIA]

dm, WOT 2022-11-07 17:06:00

Dźwięki „Marsza Pierwszej Brygady”, „Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego” i innych utworów tak bliskich żołnierzom, a związanych z ceremoniałem wojskowym, rozbrzmiały po raz pierwszy w wykonaniu muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu.

Żołnierze, jeszcze w minionym tygodniu odbywali szkolenie wojskowe i zgłębiali tajniki działań taktycznych na podwarszawskim poligonie, a już dziś rozpoczęli próby w gościnnych progach Klubu Garnizonowego w Radomiu, by jak najlepiej i jak najszybciej przygotować się do realizowania zadań związanych z oprawą artystyczną uroczystości w regionie radomskim i całej Polsce.

Muzycy szlifują repertuar związany z ceremoniałem wojskowym, ale nie zapominają o repertuarze rozrywkowym, aby zapewnić mieszkańcom duchową ucztę i jak najlepsze wrażenia artystyczne podczas koncertów.

Żołnierze podejmują nowe zadania z zaangażowaniem i pasją. „Jestem dumna, że mogę służyć w obronie Ojczyzny i rozwijać swoje pasje muzyczne” - mówi szer. Łucja Różańska - fagocistka i flecistka Orkiestry.

Dowódca - Kapelmistrz Orkiestry - st. chor. sztab. Tomasz Chwaliński zapewnia: „Już w grudniu br. Orkiestra będzie gotowa do zaprezentowania pierwszych koncertów kolędowych, podczas których zagramy nie tylko tradycyjne utwory wykonywane przy wigilijnym stole, ale również melodie świąteczne z repertuaru rozrywkowego. Nadal serdecznie zachęcam do wstąpienia w szeregi Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej”.

Wszystkich chętnych którzy chcą wstąpić w szeregi orkiestry, zapraszamy do kontaktu z Dowódcą - Kapelmistrzem OR WOT st. chor. sztab. Tomaszem Chwalińskim, pod numerem telefonu: 600 920 341.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

  • Cienizna

    2022-11-07 14:01:14

    Orkiestra grzebie poległych.

  • RADOM to PIS +++++

    2022-11-07 16:25:05

    SERDECZNE GRATULACJE.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych