Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Nowy mural w Elektrowni [ZDJĘCIA]

dm 2021-09-24 16:40:00

W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu odbyło się dziś otwarcie muralu Zofii Łuczko, pt. "Grunt to pozory".

Kuratorem wystawy jest Monika Małkowska. Wystawa w ramach cyklu "Kadry pod napięciem" czynna będzie do 31 grudnia tego roku.

- W tym przypadku spaja te wszystkie kadry idea, koncepcja (...). Wszyscy mamy marzenia, wszyscy chcemy mieć o sobie jak najlepsze mniemanie, czasami realizacja tym mniemań, wyobrażeń o sobie przybiera formę groteskową, szczególnie jeśli jest w kontraście do tego, jak nas postrzegają inni, niemniej staramy się, żeby te pozory właśnie, gra pozorów, to było to jak nas odbierają; tworzymy pozory, a jak nas inni odbierają, to już jest inna sprawa... - mówiła kuratorka wystawy, Monika Małkowska.

Zofia Łuczko dodała: - Bardzo mnie ucieszyło, że mogę tu zaprezentować swoje prace (...). Bo to jest tak, że to troszeczkę odpowiada temu miejsce, które ja chcę zajmować swoimi wypowiedziami na polu artystycznym i publicystycznym i jest to w pół drogi między sztuką wysoką, która jest w przestrzeniach galerii, a ulicą, która posługuje się zwykłym, prostym językiem.

Zofia Łuczko - architekt, członek-założyciel Stowarzyszenia Łódź Filmowa, w latach 80-tych współtwórca i animator związanego z łódzką galerią STRYCH ruchu artystycznego KULTURA ZRZUTY.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych