Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Muzeum Wsi Radomskiej ma 45 lat

dm, mazovia.pl 2021-09-21 09:40:00

Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu obchodzi w tym roku okrągły jubileusz - 45 lat istnienia.

Prowadzona od 1999 r. przez Samorząd Województwa Mazowieckiego placówka jest dziś jedną z wyróżniających się na Mazowszu instytucji kultury. Skansen nie tylko zachwyca miłośników wiejskiego krajobrazu, ale ma również unikatową wartość historyczną i etnograficzną.

– To wspaniały jubileusz. Jestem pełen uznania dla osiągnięć radomskiego Muzeum, które stale poszerza swoją ekspozycję i ofertę edukacyjną i rekreacyjną, unowocześnia infrastrukturę. Ogromne gratulacje i podziękowania dla dyrekcji i pracowników. Jesteście najlepszym przykładem tego, jak powinno wyglądać i działać wzorcowe muzeum. Warto pamiętać, że muzeum to nie tylko eksponaty, piękne miejsce. To przede wszystkim ludzie, którzy je tworzą. Muzealnicy z pasją, wiedzą i pomysłami. Sukcesy te nie byłyby możliwe, gdyby nie praca i wysiłek wielu wspaniałych osób. Bardzo doceniam Państwa wkład w kształtowanie nowoczesnego wizerunku placówki – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Dzięki zaangażowaniu dyrektor Ilony Jaroszek w muzeum planowane i prowadzone są aktualnie inwestycje takie jak: budowa nowego obiektu administracyjnego na terenie skansenu, małego miasteczka i budynku hotelowo-konferencyjnego czy modernizacja Muzeum Oskara Kolberga w Przysusze.

– Jestem pewien, że kontynuując naszą efektywną współpracę w najbliższych latach, Muzeum Wsi Radomskiej stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia, a także umocni swoją pozycję w gronie najciekawszych muzeów w Polsce. Trzymam kciuki za dalszy rozwój tego wyjątkowego miejsca. Jeszcze raz gratuluję! – dodał marszałek.

Jubileusz był okazją do uhonorowania zasłużonych dla rozwoju placówki pracowników. Marszałek wręczył Medale Pamiątkowe „Pro Masovia” kierownikowi Działu Zieleni i Hodowli Krzysztofowi Januszowi Wachowiczowi, a także Leszkowi Skowrońskiemu oraz Katarzynie Markiewicz. Dyplomy uznania otrzymali wieloletni pracownicy muzeum: Zofia Wójcik, Magdalena Siewierska, Jarosław Winiarski, Roman Olszewski, Jerzy Głogowski, Sławomir Jeżak, Magdalena Pawelec.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych