Sobota 26 listopada
Delfiny, Lechosława, Konrada
RADOM aktualna pogoda

Mocny listopadowy weekend w Amfiteatrze

dm, MOK "Amfiteatr" 2022-11-18 15:50:00

Przed nami mocny listopadowy weekend. Od piątku do niedzieli organizujemy, aż cztery wydarzenia - mówi Patryk Wikaliński z MOK "Amfiteatr".

W kolejnym odcinku talk show na widelcu Anny Popek będzie Iwona Paszkiewicz. Przedsiębiorczyni, prezeska Fundacji followMe, laureatka nagrody Kobieta Przedsiębiorcza, Przewodnicząca Forum Rady Dialogu Społecznego Business Centre Club, odznaczona odznaką honorową przez Rzecznika Praw Dziecka za zasługi dla Ochrony Praw Dziecka - początek już 18 listopada o godz. 18.00. Ponadto: Mleczna z klimatem – wystawa fotograficzna„Czego dusza zapragnie…” – spektakl Teatru dla Dorosłych oraz znany i lubiany przez naszą najmłodszą publiczność Wkręć się w teatr – Zaczarowany kapturek. Poniżej pozwolę sobie o rozszerzenie zapowiedzi wydarzeń oraz o zamieszczenie plików audio gotowych do zmieszczenia w paśmie radiowym. Link do zdjęć i grafik: https://we.tl/t-lxBPqY9wtB. Zachęcam do kontaktu, w razie jakichkolwiek wątpliwości.

18.11 | 18:00
NA WIDELCU: TALK-SHOW Z ANNĄ POPEK – Pomiędzy biznesem a szczęściem

W kolejnym odcinku talk show na widelcu Anny Popek będzie Iwona Paszkiewicz. Przedsiębiorczyni, prezeska Fundacji followMe, laureatka nagrody Kobieta Przedsiębiorcza, Przewodnicząca Forum Rady Dialogu Społecznego Business Centre Club, odznaczona odznaką honorową przez Rzecznika Praw Dziecka za zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Rozmowa będzie o szczęściu. Czym jest, jak je osiągnąć, jak żyć i działać, by być szczęśliwym? Gdzie szukać motywacji, jak przygotować się na zmiany, co jest w życiu ważne?

Iwona Paszkiewicz od lat wraz z mężem prowadzi dynamicznie rozwijającą się firmę, zarządzając ponad 200-osobowym zespołem. Jest kobietą energiczną, uśmiechniętą, zawsze skorą do działania. Silnie zaangażowaną w działalność charytatywną. Pomaganie jest jej ogromną pasją. Pomysłodawczyni budowy Terapeutycznych Ogrodów Zmysłów przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Hucie, wspiera w rozwoju kobiety. Swoją wiedzą, pasją, doświadczeniem i energią chętnie dzieli się z innymi. O sobie mówi tak:

“Jednym wystarczy życie tu i teraz, nie mają zbytnich wymagań, inni, tak jak ja, szukają coraz to nowych wyzwań do rozwoju. Żeby nie zapleśnieć ciągle poszukuję ścieżek rozwoju, motywacji i inspiracji.”

Anna Popek – redaktorka, prezenterka telewizyjna i radiowa, założycielka i Prezes Fundacji Kulturalna Polska, działaczka społeczna, animatorka kultury.

ul. Parkowa 1 - WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona!

Sponsorem elementów scenograficznych jest Castorama Radom.


 19.11 | 18:00
„Czego dusza zapragnie…” – spektakl Teatru dla Dorosłych

Co ma począć dusza, gdy dostanie się do raju, a tam na powitanie trzeba wypełnić obiegówkę? “Czego dusza zapragnie…” to najnowsza propozycja Teatru Dojrzałego, który wraca na mapę kulturalną Radomia.

Spektakl, który powstał na podstawie satyrycznych utworów scenicznych autorstwa Jerzego Andrzeja Masłowskiego i Andrzeja Pilipiuka, to przewrotna komedia z nieoczekiwanym finałem odsłaniająca zaskakujące kulisy życia wiecznego w raju, który znacznie odbiega od ogólnie przyjętych wyobrażeń.

Teatr Dojrzały powstał w 2017 roku. Od początku swej działalności związany jest z Amfiteatrem. Zgodnie z nazwą jest to grupa dorosłych ludzi chcących twórczo i niebanalnie spędzić część swojego wolnego czasu. Oprócz pracy nad bieżącym spektaklem, zespół doskonali umiejętności aktorskie podczas zajęć warsztatowych oraz poszerza wiedzę o teatrze i jego historii. Pracą grupy teatralnej kieruje Dominik Wendołowski, który reżyseruje także obecny spektakl.

Wystąpią: Barbara Czyżewska – Drabik, Teresa Gospodarczyk, Aneta Kościelniak, Andrzej Mańkowski, Beata Michalska, Bartłomiej Stryjski, Monika Szczepanik oraz Karolina Zuchowicz.

ul. Daszyńskiego 5 - WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona!

 

19.11 | 19:30
Mleczna z klimatem – wystawa fotograficzna

Zapraszamy na poplenerową wystawę fotografii Mleczna z klimatem, która jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji podsumowującej zrealizowany w Radomiu projekt LIFERADOMKLIMA-PL: „Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miejskiej Radomia” (LIFE14 CCA/PL/000101).

Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas spaceru edukacyjnego, który odbył się 29.08.2022r. – ZOBACZ WYDARZENIE. Uczestnicy spaceru wysłuchali opowieści o bogactwie przyrodniczym Doliny Rzeki Mlecznej oraz o realizowanych w Radomiu inwestycjach wspomagających adaptację miasta do zmian klimatu. Spacer był okazją do utrwalenia piękna przyrody wokół Rzeki Mlecznej.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia wykonane przez członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego: Małgorzatę Budzisz, Wandę Gotkiewicz, Magdalenę Okrój, Teresę Okrój, Barbarę Polakowską, Monikę Rusin-Szatan, Szymona Wykrotę.

ul. Daszyńskiego 5 - Wstęp wolny

Organizatorzy wystawy:

– Stowarzyszenie ZIELONA AKCJA REAKTYWACJA
– Amfiteatr. Miejski Ośrodek Kultury
– Radomskie Towarzystwo Fotograficzne
– Stowarzyszenie RADOMIANIE DLA DEMOKRACJI
– Stowarzyszenie ORZEŁ I RESZKA
 

20.11 | 10:00 i 12.00
Wkręć się w teatr – Zaczarowany kapturek

Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm.

Przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach. Barwna scenografia przenosi widza w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy; 60 zł – bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych). Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką): https://biletyna.pl/spektakl/Wkrec-sie-w-teatr-Zaczarowany-kapturek

ul. Daszyńskiego 5. Liczba miejsc ograniczona!

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych