Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w dyktandzie

dm, MBP, UM Radom 2021-09-23 17:33:00

Po pandemicznej przerwie Miejska Biblioteka Publiczna znów organizuje wielkie dyktando. Konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii odbędzie się 2 października o godz. 11:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska.

Jedna z wcześniejszych edycji dyktanda

Tekst przygotował i podyktuje prof. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego. Po dyktandzie organizatorzy zapraszają na koncert „Wokół Herberta, czyli potęga smaku albo sztuczny miód” w wykonaniu Dariusza Jakubowskiego, Katarzyny Thomas oraz Piotra Szafrańca. Ogłoszenie werdyktu nastąpi o godz. 15.00 w sali kameralnej Resursy Obywatelskiej. Będzie ono połączone z tradycyjnym już wykładem prof. Markowskiego.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 29 września 2021 r.: mailowo na adres: biblioteka@mbpradom.pl. telefonicznie: (+48) 48 36 267 35, przez formularz Google: https://forms.gle/mBpnMXpSeS1JNy8g8.

W dyktandzie mogą wziąć udział tylko mieszkańcy Radomia i powiatu radomskiego.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 do dyktanda może przystąpić maksymalnie 70 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych