Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Marcin Wieczorek na zakończenie roku artystycznego w Łaźni

dm 2021-12-08 10:01:00

Koncert radomianina, uczestnika 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W programie między innymi również utwory Karola Szymanowskiego i etiudy jazzowe Nikołaja Kapustina.

10 grudnia 2021 (piątek), godz. 18:00
Marcin Wieczorek. Recital fortepianowy „Chopin i nie tylko”
Żeromskiego 56, wstęp płatny 20 złotych

Pianista młodego pokolenia, znany z oryginalnych i ekspresyjnych interpretacji. Wielokrotnie zapraszany na liczne festiwale na całym świecie. Występował między innymi na Festiwalu Chopinowskim w Genewie w 2013 i 2015 roku, Festiwalu Deia na Majorce w 2019 roku, Festiwalu Pianistycznym w Karlovac w Chorwacji w 2014 roku, Festiwalu Bolzano- Bozen w 2016 roku czy Festiwalu „Miasto i architektura” w Toruniu 2019. W 2019 roku został zaproszony na prestiżowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju. Występował w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, Czechach, Węgrzech, Chorwacji i Polsce w salach takich jak: NOSPR, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, Auer Hall w Indiana University w Bloomington czy Ganz Hall w Roosevelt University w Chicago. Nagrywał dla Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Jest laureatem wielu stypendiów artystycznych w tym Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Prezydenta Miasta Radomia.

Bilet wstępu 20 złotych, liczba miejsc ograniczona, obowiązują oświadczenia o stanie zdrowia, maseczki, dezynfekcja

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych