Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Koncert zespołu Shyness! w Elektrowni

dm 2022-07-12 17:35:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Strefy Komfortu 2022.

Koncert zespołu Shyness! odbędzie się w sobotę, 16 lipca o godz. 20:30.

Shyness! to cztery dziewczyny, a tym samym – jeden z niewielu girlsbandów w Polsce.

Nazwę zespołu wybrały cztery jego wokalistki: Iwona Skwarek, Joanna Bielawska, Julia Pacyńska oraz Iga Krzysik. Shyness! wywodzi się z nieśmiałości. Paradoksalnie – chociaż jest to słabość – to artystki zamieniają ją w swoją siłę. Stąd, obok nieśmiałości, przekorny wykrzyknik.

Zespół oficjalnie powstał w 2021 roku, chociaż drogi artystek przecięły się już w 2019 roku. Inicjatorką stworzenia grupy była Iwona Skwarek, która odpowiada w zespole za wokal, gitarę, syntezatory oraz bity. Jest także producentką debiutanckiej płyty Shyness! oraz DJ-ką.  

Shyness! tworzy muzykę, którą można określić alternatywną elektroniką z domieszką indie oraz odrobiną popu. Wszystkie członkinie zespołu zaangażowane są w tworzenie anglojęzycznych tekstów, natomiast kompozycje to w większości dzieło Iwony oraz Joanny.

Klimat utworów nawiązuje do lat 90 i budzi nostalgię oraz tęsknotę za tamtym okresem. Mroczne, tajemnicze i niepokojące melodie są często zestawiane z dziewczęcymi, delikatnymi wokalami. Niektórzy porównują muzykę artystek do tej tworzonej przez zespół Lily & Madeleine, natomiast wśród polskich wykonawców nie sposób doszukać się podobnej twórczości.

Debiutancki album Shyness! zdobył wiele pozytywnych głosów i pochwał wśród liderów opinii i krytyków. Wiele razy został okrzyknięty jedną z najlepszych debiutanckich płyt 2021 roku. Festiwal Soundrive umieścił go w TOP 100 polskich albumów 2021.  

Utwór "Ready to loose I" pojawił się na playliście Equal Global w serwisie Spotify, w którym liczba odtworzeń utworów opisywanych artystek, przekroczyła w 2021 roku 357 tysięcy.

Iwona, Joanna, Iga i Julia stworzyły również utwór "FOMO!", który pojawił się na składance utworów poznańskich artystów o nazwie "My Name is Poznań". Płyta została wydana w 2022 roku przez Kayax.

Wstęp na koncert – 30 zł (możliwość zakupu biletów również online)

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych