Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Kino studyjne zaprasza na seanse na życzenie widzów

dm 2022-09-15 17:30:00

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na projekcje specjalne na życzenie widzów.

19 IX poniedziałek, godz. 17.15 - EMIGRANCI, dramat obyczajowy, reż. Erik Poppe, Szwecja, Dania, Nowa Zelandia, Norwegia 2022, 148’

Film na podstawie bestsellerowej książki Vilhelma Moberga wydanej w 1949 roku.

To opowieść o fali emigracji ze Szwecji za ocean z lat 1840-1850. Skandynawowie opuszczali swoje domy w nadziei na lepsze życie. Rodzina Kristiny również postanowiła zawalczyć o przyszłość i podobnie jak inni zdecydowała się na trudną i niebezpieczną wyprawę przez Atlantyk.

Wspaniały obraz o tym, jak daleko jest w stanie się posunąć człowiek, aby spełnić swoje marzenia.

20 IX, wtorek, godz.17.15 – ENNIO MORICONE, dokumentalny, reż. Giuseppe Tornatore, Włochy, Belgia, Holandia, Japonia 2021, 150’

Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem.

Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza.

22 IX, czwartek, godz.17.15 – STRACONE ZŁUDZENIA, dramat historyczny, reż. Xavier Giannoli, Francja 2021, 149’

Adaptacja klasycznej powieści Honoriusza Balzaka.

Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien nawiązuje romantyczną relację z arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton. Ów mezalians wiedzie go na paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów. W stolicy mogą postawić na sowicie  opłacany cynizm albo klepanie z godnością biedy. Pisanie na zlecenie kalumnii lub pochlebstw, albo wierność sprzedającej się kiepsko sztuce.

Którą ze ścieżek wybierze bohater, by wedrzeć się na salony?

MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych