Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Inauguracja sezonu artystycznego ROK

dm, UM Radom 2021-09-23 09:22:00

Radomska Orkiestra Kameralna wraca do regularnego koncertowania i zaprasza wszystkich melomanów na nowy sezon artystyczny, pełen muzycznych perełek. Pierwszy koncert pt. „Inauguracja sezonu 2021/2022 - Pejzaż Polski” odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 września, o godz. 18:00 w sali koncertowej ROK (ul. Żeromskiego 53).

Pejzaż polski to niezwykły projekt w wykonaniu zespołu "Cup of Time". Pejzaż, bo oparty na mieszance muzyki klasycznej, jazzu, improwizacji i „world music”. Polski, bo nawiązujący do tańców narodowych oraz poświęcony twórczości największych kompozytorów znad Wisły. Kompozycje Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Krzysztofa Komedy, w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego oraz Krzysztofa Lenczowskiego, na kwartet (flet, skrzypce, akordeon, wiolonczela) i orkiestrę smyczkową.

Tym razem, Radomska Orkiestra Kameralna Orkiestra zaprosiła kwartet, którego nie sposób inaczej opisać, jak muzyczni flirciarze. W swoim dorobku Agnieszka Cypryk, Ryszard Borowski, Krzysztof Lenczowski i Rafał Grzaką mają „romans” z muzyką barokową, są za pan brat z utworami międzywojennymi, nieobca jest im także twórczość Zbigniewa Namysłowskiego. Czas spędzony z nimi to muzyczna podróż za dziesiątki uśmiechów, a obecność Krzysztofa Lenczowskiego – członka Atom String Quartet – gwarantuje wiolonczelową siłę rażenia.

Nie zabraknie także utworów spod pióra samego Zbigniewa Namysłowskiego „Namysłowera” - legendy polskiego jazzu, który wspiera „Cup of time” nie tylko kompozycjami, ale i…występami na wspólnej płycie. Tym samym wysłuchamy najciekawszych pozycji z repertuaru zespołu, liczącego już ponad 200 dzieł. Repertuaru, który nieustannie się rozrasta…

Inauguracja sezonu 2021/2022 – Pejzaż polski
25.09.2021 (sobota), godz. 18:00
,
Sala koncertowa R.O.K.

Wykonawcy:
Kwartet „Cup of time”:

Ryszard Borowski - flet,

Agnieszka Cypryk - skrzypce,

Rafał Grząka - akordeon,

Krzysztof Lenczowski - wiolonczela,

Jarosław Praszczałek- dyrygent,

Radomska Orkiestra Kameralna

W programie:
utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Krzysztofa Komedy, w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego oraz Krzysztofa Lenczowskiego

Ceny biletów:
bilet normalny 22 zł,
bilet ulgowy 20 zł
Cena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów)

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych