Wtorek 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Finisaż wystawy Ewy Banaszczyk oraz koncert zespołu 19 Wiosen

dm 2022-10-30 11:59:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza w piątek, 4 listopada o godz. 18:00, na finisaż wystawy Ewy Banaszczyk, pt. „M”.

Finisaż będzie połączony z koncertem zespołu 19 Wiosen, który odbędzie się o godz. 19:00.

19 Wiosen istnieje od 1993 roku. Pomysł na stworzenie tego już dziś 30-letniego uniwersum dźwiękowego narodził się w głowach trzech kolegów z łódzkiej dzielnicy Widzew: Franka Wicza, Grzegorza Fajngolda (Fagota) i Marcina Pryta (aka Henryka Ulika). Dziś dyskografia grupy to kilkanaście kaset, CD i płyt winylowych. Mnóstwo rotacji w składzie, przeobrażeń estetycznych i wolt stylowych. (Przez skład grupy przeszło nomen omen dziewiętnaście indywidualności muzycznych) . Stylistycznie można tam odnaleźć muzyczne onomatopeje brzmiące najbardziej harmonijnie w słowie punk, barok i negacja.

19 Wiosen w 2022 roku to instrumentalno-wokalny sekstet. Oprócz dwóch współzałożycieli grupy Fagota (instrumenty klawiszowe) i Pryta (wokal, teksty) tworzą go znane już z poprzedniej płyty „Cesarstwo Zwierząt” (Antena Krzyku, 2017) bardzo ważne osobistości: Dziewczyna Rakieta (50% electro sci-fi punk duetu DEMOLKA z Fagotem), Wojciech Czyszczoń (perkusista w zespołach JUŻ NIE ŻYJESZ, WEIV), Aleksander Gemel (gitarzysta i autor wielu tekstów z dziedziny filozofii), Piotr Andrzejewski (basista w grupie Tryp i analogowy fotograf).

Ostatnia ich płyta „Nów” wydana na CD w październiku 2021, miała swoja premierę na płycie winylowej w ZIMA RECORDS latem 2022 roku. To album koncepcyjny, który w swym założeniu ma zamknąć pierwszą fazę w historii projektu.

W pojęciu zespołu faza ta obejmuje lata 1993–2021. Znajdziemy na płycie mnóstwo wątków, które spotykali fani już wcześniej. Wracają one jednak w nowych formach, czasem głośniej, innym razem ciszej. To płyta, w pewnym sensie najbardziej ciemna jak właśnie księżyc w nowiu, mieniąca się rozmaitymi odcieniami chromowanej szarości, czy czernią w stereo dolby surround. Zamyka ona trzydziestolecie istnienia zespołu, pozostawiając lekko uchyloną furtkę do Przyszłości.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

  • sel

    2022-10-31 09:18:17

    Sprawa pijanego Stuhra za kierownicą. Uciekał dwa razy, wszystko się nagrało. Ofiara mówi o dziwnym zachowaniu: coś wyszarpał i schował

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych