Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Finisaż wystawy Basi Bańdy "Róże i róże"

dm 2022-06-06 14:53:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, zaprasza w czwartek (9 czerwca) o godz. 19:00, na finisaż wystawy Basi Bańdy, pt. "Róże i róże".

Będzie to ostatnia okazja do zobaczenia wystawy oraz spotkania z artystką.

Wystawa „Róże i róże” przybliża wielowątkową, różnorodną, pełną energii, uwodzącą kolorystyką i niczym nieskrępowaną twórczość Basi Bańdy, której prace koncentrują się na problematyce ciała, seksualności, sferze emocjonalnej związanej z intymnością oraz źródłach lęków ukrytych w podświadomości. Obszerna retrospektywa obejmuje prace powstałe na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Basia Bańda (ur. 1980) – artystka sztuk wizualnych. Uprawia malarstwo i sztukę obiektu. W latach 2001–2006 studiowała malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w pracowni Jarosława Kozłowskiego, 2006). W 2009 roku otrzymała tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od 2008 roku pracuje w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego jako asystentka w pracowni Ryszarda Woźniaka. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze. W latach 2001–2021 miała 38 wystaw indywidualnych i brała udział w 120 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach publicznych i prywatnych.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych