Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji po raz jedenasty w Radomiu

dm, UM Radom 2022-06-01 17:16:00

Popisy akrobatów, kuglarzy, iluzjonistów, żonglerów, połykaczy ognia i wielu innych będzie można zobaczyć podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji, który odbędzie się 4 i 5 czerwca w Radomiu. Pokazy tradycyjnie będą się odbywały w kilku miejscach na deptaku oraz w parku im. T. Kościuszki. Wystąpią artyści z całego kraju, a także z Australii, Włoch i Hiszpanii.

autor: UM Radom

- Dla naszego miasta to bardzo ważne wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów. Od lat mocno wspieramy ten projekt. Pokazujemy, że Radom jest znakomitym miejscem do organizacji dużych imprez. Serdecznie zapraszam do spędzenia pierwszego weekendu czerwca oglądając popisy uczestników festiwalu - mówi prezydent Radosław Witkowski.

- To będzie największy festiwal ze wszystkich, które do tej pory organizowaliśmy. W tym roku w programie festiwalu znalazło się kilka nowości. W sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej będzie można obejrzeć specjalnie przygotowany pokaz teatralno-cyrkowy, który w artystyczny sposób będzie przedstawiał historię Radomia. Po raz pierwszy odbędzie się też Ogólnopolski Turniej Magików i sceniczny pokaz iluzjonistyczny - zapowiada organizator festiwalu, radomski iluzjonista Adrian Pruski (Just Edi Show).

Bezpłatne bilety na wydarzenia organizowane w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej można wygenerować na stronach:

Wśród tegorocznych, festiwalowych nowości są też pokazy chodzenia po linie, które odbędą się w parku im. T. Kościuszki oraz fire-show. Będzie można obejrzeć pokaz tańca z ogniem wzbogacony o efekty pirotechniczne. Pojawi się m.in. płonący napis RADOM.

- Jestem przekonany, że nadchodząca edycja Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji po raz kolejny będzie dowodem na to, że Radom zaskakuje, i że Radom warto odwiedzić. Bardzo się cieszę, że możemy to wydarzenie organizować wspólnie z Adrianem Pruskim - człowiekiem stąd. To pokazuje, że Radom to znakomite miejsce, by zacząć karierę, a potem można o swoim mieście nie zapominać i robić tu na miejscu świetne rzeczy - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Współorganizatorem festiwalu jest Miasto Radom. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Radom24.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Sobota - 04.06.2022 r.
⏰17:00 - 21:30
Niedziela - 05.06.2022 r.
⏰16:00 - 21:30

Strona wydarzenia - tutaj.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS.

  2022-05-24 15:39:30

  Jak WAS widzę POwiatowi POpaprańce i te WASZ POwiatowe ,,imprezy,, to dziwię się,że Radomianie nie KOpnęli WAS jeszcze w .upę.

 • RADOM to PiS zaprasza

  2022-05-24 19:51:09

  A na koniec iluzjonista Suski z resztą też wystąpi. Czarna magia  jego ulicznice.  W programie same niespodzianki.  uwaga na portfele

 • POłykacz z Kowalanki.

  2022-05-25 02:53:29

  Jeszcze trochę kuglarzy i POłykaczy w Polsce zostało.Ale PO-dożynamy to ZDradziecko-Berlińskie .ÓWNO.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych