Wtorek 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Dyskusyjny Klub Filmowy - inauguracja sezonu

dm 2022-09-04 12:09:00

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na inaugurację sezonu 2022/2023 - Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

5 IX pon.– NIEWIERNA, dramat obyczajowy, reż. Claire Denis, Francja 2021, 114’ pokaz przedpremierowy, inauguracja sezonu 2022/23

Sara i Jean od kilku lat są w szczęśliwym związku. Łączy ich silne uczucie i niegasnące pożądanie. Pewnego dnia Sara przypadkowo spotyka na ulicy François, swojego dawnego partnera i przyjaciela Jeana. Wkrótce potem François proponuje Jeanowi wspólną pracę, a sytuacja między nimi zaczyna wymykać się spod kontroli. Film nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię na FF w Berlinie w 2022 roku.

6 IX wt. – EMIGRANCI, dramat historyczny, reż. Erik Poppe, Szwecja, Dania, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska 2021, 148’ premiera, inauguracja sezonu 2022/23

Film na podstawie bestsellerowej książki Vilhelma Moberga wydanej w 1949 r. To opowieść o fali emigracji ze Szwecji za ocean z lat 1840-1850. Skandynawowie opuszczali swoje domy w nadziei na lepsze życie. Rodzina Kristiny również postanowiła zawalczyć o przyszłość i podobnie jak inni zdecydowała się na trudną i niebezpieczną wyprawę przez Atlantyk.

Wspaniały obraz o tym, jak daleko jest w stanie się posunąć człowiek, aby spełnić swoje marzenia.

19 IX pon. – POKAZ FILMÓW NAGRODZONYCH NA FESTIWALU KAMERALNE LATO 2022

21 IX śr. – JOHNNY, biograficzny, obyczajowy, reż. Daniel Jaroszek, Polska 2021, 119’ pokaz przedpremierowy dla nauczycieli w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej

Oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie. Film z konkursu głównego FPFF Gdynia 2022. Znakomita rola tytułowa Dawida Ogrodnika.

26 IX pon.– DZIEŃ W KTÓRYM ZNALAZŁEM DZIEWCZYNĘ W ŚMIECIACH, obyczajowy, Sci-Fi, reż. Michał Krzywicki, Polska 2021, 98’ premiera

W niedalekiej przyszłości zobojętniały aktywista ogłasza, że o północy w Sylwestra popełni samobójstwo w proteście przeciwko panującemu na nowo w Polsce niewolnictwu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy znajduje w śmieciach porzuconą niewolnicę i postanawia jej pomóc odzyskać wolność.

Zapraszamy na nowy sezon, sprzedaż karnetów (33 zł na trzy dowolnie wybrane filmy, ważny do 31 XII 2022) od 1 IX 2022.

Zastrzegamy sobie prawo zmian repertuaru z przyczyn niezależnych od Kina MCSW Elektrownia.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych