Wtorek 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Autorskie oprowadzanie po wystawie w Elektrowni

dm 2022-10-21 16:04:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza w najbliższą sobotę, 22 października o godz. 13:00, na zwiedzanie wystawy Sebastiana Kroka, o której opowie sam artysta.

Sebastian Krok, Small town boy akryl, lakier samochodowy

Sebastian Krok, zajmuje się malarstwem i tworzeniem instalacji przestrzennych, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureat licznych nagród (m.in: Grand Prix 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 w Bielsku-Białej; Grand Prix w Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Szkół Artystycznych, Alberti- na FiSAD 2015 w Turynie; Grand Prix 25. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2015 w Legnicy).

Instalacje malarskie Kroka obrazują dramat i metafizyczność aktu konfrontacji. Na wystawie karoserie zestawione z instalacjami malarsko-rzeźbiarskimi, dają poczucie zderzenia, stwarzają możliwość ucieczki poprzez kolor od rzeczywistości, w której dziecięce zabawki są atakowane przez styrobeton. Eskapizm od codzienności jest głównym tematem wystawy Kroka – artysta odnosi się z jednej strony do zbyt szybkich i zbyt wściekłych kierowców, poruszających się coraz szybszymi samochodami (których zniszczone karoserie Krok później pozyskuje na złomowisku). A z drugiej strony na obrazach często przywołuje narkotyczne marzenia o słonecznych tropikalnych krajach, które towarzyszą wizjom po dopalaczach.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

  • PO to dno

    2022-10-18 16:17:20

    Jestem bardzo spokojny, że w tej sprawie sędziowie uznają, że winny był nie Jerzy S. a jego ofiara i sprzedawca w sklepie monopolowym. Policjantów i prokuratorów, którzy będą chcieli zachować się jak trzeba w TVN zwyzywają od psów. Jak minister Ziobro będzie walczył, to UE pogrozi palcem, a na końcu wkroczy prezydent i uzna, że dla dobra sprawy trzeba posłuchać UE. W TVN go pochwalą

  • a fe

    2022-10-18 23:13:03

    Kraśko, Kozidrak, Janda, Miszczak, Najsztub, Cimoszewicz, Durczok, Marcinkiewicz, Stuhr, Lis, Materna, Kijowski - lista cały czas się wydłuża!

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych