Wtorek 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Autorskie oprowadzanie po wystawie Longina Pinkowskiego

dm 2022-10-24 13:30:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza w sobotę, 29 października o godz. 13:00, na autorskie oprowadzanie Longina Pinkowskiego po wystawie „Malarstwo”.

Będzie to okazja do osobistego spotkania z artystą – rozpoznawalnym przedstawicielem radomskiego środowiska artystycznego, pedagogiem i inicjatorem powstania grupy plastycznej M-5 – który opowie o eksponowanych pracach, a także do prezentacji nowo wydanej, towarzyszącej wystawie publikacji.

„Wydawnictwo i ekspozycja przybliżają, choć nie wyczerpują w pełni, spektrum zainteresowań Longina Pinkowskiego, niemiej jednak z zespołu zgromadzonych dzieł wyłania się charakterystyczny i reprezentatywny obraz jego działalności. Longin Pinkowski jest wychowankiem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, kreatywnym kontynuatorem tradycji łączącej konwencję kolorystyczną szkoły sopockiej z rozwiązaniami bliskimi założeniom romantyzmu i poetyki nadrealistycznej. Jego twórczość jest odzwierciedleniem temperamentu i sposobu rozumienia otaczającego świata, materializacją emocji i osobistą transmisją „pejzażu wewnętrznego”. Na przestrzeni wielu lat pracy, wytworzył własny, indywidualny język formalny, łączący poszukiwania w zakresie koloru z charakterystycznym ekspresyjnym gestem” (Mariusz Jończy, kurator wystawy).

Wstęp – 6 zł.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych