Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

44. Radomska Wiosna Literacka [PROGRAM]

dm, MBP 2022-06-11 14:45:00

Czas na 44. Radomską Wiosnę Literacką. Cykl spotkań ze znanymi twórcami rozpocznie się w sobotę, 11 czerwca. Wydarzeniu będą towarzyszyć plenerowe Targi Wydawnictw Regionalnych. A to wszystko w ramach obchodów 100-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

44. Radomska Wiosna Literacka odbędzie się dniach 11-15 czerwca. Radomianie będą mieli okazję spotkać się z tak znanymi pisarzami, jak Katarzyna Grochola, Dorota Masłowska, Max Czornyj czy dziennikarz i pisarz Marcin Meller. Bardzo ciekawie zapowiada się też spotkanie „O Noblu od kuchni”, z Michałem Rusinkiem, asystentem Wisławy Szymborskiej i Janą Karpienko, asystentką Olgi Tokarczuk.

Będą też radomskie klimaty, czyli spotkania autorskie z Teresą Opoką, Adrianem Szarym, Pawłem Putonem czy z debiutującymi poetkami Anetą Sieradz i Magdaleną Krzesicką. Pojawi się również Sebastian Nowak, pisarz pochodzący z Radomia czy Olga Górska z mocnym debiutem „Nie wszyscy pójdziemy do raju”. Nie zabraknie również autorów z Ukrainy. Gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej będą: Tamara Duda i Jurij Wynnyczuk. W programie są też m.in. spacery szlakiem „Ławek literackich” i śladami Marii Kelles-Krauz, a także warsztaty dla dzieci.

Częścią radomskiej Wiosny Literackiej będą również VIII Targi Wydawnictw Regionalnych, które odbędą się w dniach 11-12 czerwca na Placu. Corazziego.

Przypomnijmy, że na placu przed Urzędem Miejskim można oglądać wystawę plenerową „100-lecie radomskiej biblioteki”.

Szczegółowy plan imprez można znaleźć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej: https://mbpradom.pl/wydarzenie/44-radomska-wiosna-literacka/.

Komentarze naszych czytelników

  • Amen

    2022-06-12 18:33:55

    Bez biskupa Qtasika z pismem świętym. Oj oj nieładnie nieładnie. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych