Środa 28 września
Luby, Wacława, Salomona
RADOM aktualna pogoda

To, na którym piętrze wybierzesz mieszkanie ma większe znaczenie niż myślisz

2022-08-08 09:01:00

Mieszkanie to coś, co według wielu osób każdy powinien przeżyć, choćby raz. Chociaż nie masz niektórych luksusów, którymi cieszyłbyś się we własnym domu (na przykład podwórka), większość mieszkań ma swoje własne zalety. Posiadanie własnego mieszkania może być pozytywnym lub negatywnym doświadczeniem, a to często zależy od wyborów, których dokonałeś (lub nie) przed podpisaniem umowy najmu.

 Niezależnie od tego, czy szukasz małej kawalerki, czy domu z trzema sypialniami, wybór piętra, na którym będziesz mieszkał przez wiele miesięcy, jest kluczowy.

Rachunek za prąd

Wiele osób rozpoczynających przygodę z pierwszym mieszkaniem zdaje się nie dostrzegać faktu, że to, jak wysoko mieszkasz, może mieć duży wpływ na wysokość rachunku za światło.

Mieszkanie na pierwszym piętrze, mimo wszystkich potencjalnych minusów, jest dla wielu osób kluczowe z następującego powodu: tania energia elektryczna. Mieszkając na parterze, możesz spodziewać się najtańszego rachunku za światło, zwłaszcza latem. W zimie jednak opłaty mogą wzrosnąć, zwłaszcza jeśli mieszkanie nie jest dobrze zaizolowane. Zobacz przykładowe ceny wynajmu mieszkań w Radomiu https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/mieszkania/wynajme/

Powodem jest oczywiście to, że ciepło się unosi. Oznacza to, że klimatyzacja będzie musiała pracować ciężej, aby zapewnić Ci chłód. Ta sama zasada przyniesie ci korzyści w chłodniejszych miesiącach, ponieważ ciepło z dołu będzie się unosić do twojego mieszkania, zmuszając osoby znajdujące się pod tobą do podzielenia się bogactwem.

Co z Twoją kondycją

Jesteś typem sportowca, czy na samą myśl o schodach dostajesz mdłości? Czy jesteś osobą aktywną fizycznie? Czy palisz papierosy? To tylko niektóre z rzeczy, które możesz wziąć pod uwagę, wybierając poziom swojego mieszkania. Niezależnie od tego, jak będzie wyglądała sytuacja, będzie się ona bardzo różnić w zależności od miejsca, w którym zdecydujesz się zamieszkać.

Widok z okna

Choć dla osób szukających mieszkania może się to wydawać banalne, należy wziąć to pod uwagę. Dlaczego? To, co widzisz, kiedy wyglądasz przez okno, raczej się nie zmieni. To ta sama rzecz, którą będziesz widział każdego dnia, każdego miesiąca, aż do wygaśnięcia umowy najmu i/lub do momentu, kiedy zdecydujesz się na przeprowadzkę. Czy chcesz mieć widok z poziomu ziemi na inne domy lub co gorsza garaże?Więcej ciekawych ofert na www.ogloszenia24m.pl

A może wolisz wierzchołki drzew lub rozległe widoki na miasto? To zależy od preferencji. Jeśli jednak jesteś nocną sową lub nie znosisz światła słonecznego, to i tak przez większość czasu możesz mieć zamknięte rolety.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych