Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Szkolenia biznesowe Radom - zainwestuj w pracowników

2022-04-10 23:47:00

Szkolenia menedżerskie, sprzedażowe, zespołowe. Jak wybrać dobrą firmę szkoleniową w Radomiu? Na jakie szkolenia miękkie postawić? Jakie są trendy na radomskim rynku szkoleń dla firm? Oto nasz praktyczny poradnik.

Radomski rynek szkoleń jest bardzo konkurencyjny. Niełatwo wybrać profesjonalną firmę szkoleniową

Dane są jednoznaczne. W trudnych czasach tym bardziej warto inwestować w rozwój pracowników, choćby przez szkolenia. Według raportu LinkedIn „Workforce Learning Report” aż 94% pracowników twierdzi, że zostałoby dłużej w firmie, gdyby po prostu zainwestowano w ich rozwój. Zainteresowanie rozwojem jest szczególnie silne wśród młodszych pracowników. Badania LinkedIn wykazały, że około jedna czwarta pokolenia Z i Milenialsów twierdzi, że uczenie się jest najważniejszą rzeczą, która sprawia im radość w pracy. Natomiast z raportu ManpowerGroup wynika, że by zapełnić wakaty, najczęściej stosowaną przez pracodawców zachętą (60 proc.) są szkolenia, rozwój umiejętności i opieka mentorska. Pracownicy, poza dostępem do opieki medycznej, oczekują od pracodawców inwestowania w szkolenia a kompetencje miękkie są już ważniejsze od tych twardych.

Firmy szkoleniowe w Radomiu

Radomski rynek szkoleń jest bardzo konkurencyjny. Niełatwo wybrać profesjonalną firmę szkoleniową. W przypadku szkoleń liczy się nie tylko cena. – Warto zwrócić uwagę przed wszystkim na know-how firmy szkoleniowej, na czym opiera swoje rozwiązania. Na czym polega jej filozofia prowadzenia szkoleń. Jakie ma doświadczenie na rynku, referencje – wylicza Piotr Juszczak, partner w firmie szkoleniowej Delta Training. Akurat ta firma szkoleniowa działa na rynku nieprzerwanie od 2008 roku. – Od samego początku opieramy nasze szkolenia na badaniach z obszaru psychologii i ekonomii behawioralnej, które zostały potwierdzone w rzeczywistości rynkowej. Dlatego wiemy, co działa i w jaki sposób. Interesują nas mechanizmy, a nie pojedyncze doświadczenia i sukcesy – zapewnia Juszczak z Delta Training. Firma prowadzi szkolenia biznesowe, zamknięte dla dużych międzynarodowych koncernów i mniejszych, rodzinnych firm a także organizacji pozarządowych i firm państwowych. Lista klientów jest bardzo długa a całą można znaleźć na stronie internetowej.

Szkolenia biznesowe dla firm w Radomiu

Po czasie pandemii na znaczeniu i popularności zyskują szkolenia z komunikacji e-mailowej. Skrzynki e-mailowe pracowników firm puchną. Coraz więcej czasu zabiera nam samo czytanie e-maili.  – Generalnie obszar komunikacji stał się w firmach krytyczny. Przybyło wiele różnych narzędzi. Do komunikacji używamy już nie tylko telefonu, czy e-maila, ale także Zooma albo Teams’a, wewnętrznego intranetu, Messengera. To powoduje chaos, gubienie się w gąszczu informacji, kto, kiedy i gdzie napisał. Dodatkowym aspektem jest sam sposób formułowania myśli w tych różnych kanałach. Jest nad czym pracować – mówi Juszczak z Delta Training. Po czasie odosobnienia i pracy online często we własnej sypialni, coraz popularniejsze są szkolenia współpracy w zespole, pracy zespołowej, ponownej integracji pracowników.  

Szkolenia sprzedażowe dla firm w Radomiu

Oczywiście szkolenia sprzedażowe są cały czas bardzo ważne bez względu na pandemię, czy wojnę. Inwestowanie w rozwój kompetencji sprzedażowych pracowników oznacza wyższe dochody firm. W tym obszarze ciągły rozwój jest niezbędny. W ofercie firmy Delta Training można znaleźć np. szkolenia z technik sprzedaży, profesjonalnej obsługi klienta, cross-sellingu, prezentacji handlowych, technik narracyjnych, pisania ofert, Insights Discovery, merchandisingu i wielu innych.   

Szkolenia menedżerskie dla firm w Radomiu

Kompetencje miękkie chcą rozwijać nie tylko pracownicy, ale również menedżerowie. Jak efektywnie zarządzać zespołem? Jak organizować pracę hybrydową? Jak motywować pracowników? Jak udzielać informacji zwrotnej? Jak delegować zadania? I jak stać się liderem? To wszystko są szkolenia menedżerskie. Obszarów do rozwoju kompetencji menedżerskich jest wiele. To w końcu menedżerowie dają przykład wszystkim innym w firmie. Czas zaplanować szkolenie.  

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych