Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Podpory przyczep – po co są?

as 2022-03-21 15:43:00

Przyczepa to zdecydowanie użytkowa część zespołu pojazdów. Niezależnie od tego, czy chodzi o te kempingowe, czy służące do przewożenia dużych gabarytów, często niezbędnie jest ich doposażenie. Nie da się ich właściwie załadować, kiedy nie są podpięte do samochodu. Z pomocą w takiej i podobnych sytuacjach przychodzą podpory. Czy opłaca się je dokupić?

Przenosząc ciężar przyczepy na jej własne podpory, łatwiej jest demontować zespół pojazdów.

Jak wybrać podpory do przyczepy?

Najpierw należy zacząć od dobrania odpowiednich wymiarów „nóżek”. Z reguły zakres regulacji modeli uniwersalnych sprawia, że praktycznie każda podpora do przyczepy spełni należycie swoje zadanie. Dużo ważniejszym parametrem okazuje się ich udźwig. Obciążenie haka w pojeździe, do którego przyczepa jest zamontowana niezwykle rzadko przekracza 150 kg, jednak podpory muszą wytrzymać o wiele więcej. Parametrem, który znacząco pomoże właściwie wybrać będzie całkowita masa dopuszczalna przyczepy.

Jak wygląda montaż podpór stabilizacyjnych?

Za przykład posłużą nam modele, dostępne w sklepie internetowym https://rydwan-czesci.eu/. Są przytwierdzane do trwałych elementów konstrukcji przyczepy, dzięki czemu można ich bezpiecznie używać. Nikt nie powinien mieć problemów z montażem podstawowych podpór stabilizacyjnych, które ułatwią wiele codziennych czynności.

Ułatwiona wymiana opon

Dzięki temu, że stoi ona wówczas stabilnie, wymiana opon staje się dziecinnie prosta. Demontaż koła z podporami stabilizacyjnymi niczym się nie różni od czynności przeprowadzanej w samochodzie, więc każdy nieco bardziej doświadczony kierowca nie powinien mieć żadnego problemu z taką czynnością serwisową.

Również inne drobne naprawy okażą się bardzo przyjemnym zajęciem w tak wygodnej pozycji. W szczególności chodzi o zakładanie dodatkowych elementów oraz naprawy blacharskie. 

Odpinaj swobodnie hak

Przenosząc ciężar przyczepy na jej własne podpory, łatwiej jest demontować zespół pojazdów. Oprócz tego w ten sposób podpory do przyczepy ułatwiają również jej postój, kiedy jest nieużywana. Dotyczy to zarówno chwilowych postojów, jak i okresu zimowania, kiedy jazda z przyczepą staje się nieco utrudniona.

Dlaczego warto zamówić podpory przez Internet?

Przede wszystkim ze względu na wygodę tego typu zakupów. Podpory do przyczepy są dostępne w sklepach online w dużych ilościach oraz wariantach. Dodatkowo szukając interesującego nas modelu, można dowiedzieć się dużo więcej o właściwym użytkowaniu przyczep. Przykładem miejsca, gdzie pojawiają się regularnie nowe porady jest ten BLOG. Udzielane tam wskazówki są konkretne i poruszają najczęściej pojawiające się problemy.

W czym pomagają podpory do przyczep?

Przede wszystkim czynią ją bardziej użyteczną, kiedy nie mamy w pobliżu samochodu. Podpory stabilizacyjne do przyczepy są łatwe w montażu, a przy tym w sklepach internetowych nie kosztują majątku. W czasie postoju, załadunku i czynności serwisowych może ona stać w dogodnej pozycji. Przy tym w żaden sposób nie wpływają na ich właściwości jezdne – na czas podróży zostają odpowiednio zabezpieczone przed przypadkowym wysunięciem. Najwygodniejszym sposobem ich pozyskania są doskonale wyposażone sklepy online, zapewniające dostawę produktów o dogodnej dla klientów porze.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych