Środa 29 czerwca
Piotra, Pawła, Benity
RADOM aktualna pogoda

Najtańsze OC dla młodego kierowcy – jak je znaleźć?

2022-03-29 15:44:00

Młodsi kierowcy muszą często mierzyć się z wyższymi cenami ubezpieczenia OC. Jest to duże utrudnienie. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka sposobów na obniżenie ceny polisy. Dzięki nim także młodszy kierowca może wykupić ubezpieczenie stosunkowo tanio. Należy pamiętać, że OC jest obowiązkowe w Polsce – każdy właściciel samochodu musi je posiadać. W innym wypadku grozi mu wysoka kara finansowa. Jak więc młodszy kierowca może znaleźć tanie ubezpieczenie OC?

Skorzystaj ze zniżek za bezszkodową jazdę starszego kierowcy!

Jeżeli w rodzinie czy gronie zaufanych znajomych znajduje się starszy, doświadczony kierowca, młodszy kierowca może również skorzystać z jego zniżek. Rabaty na ubezpieczenie OC otrzymuje się wraz z latami bezszkodowej jazdy. Cena może być wtedy niższa nawet o 50% – to nawet kilkaset złotych oszczędności. Skorzystanie z tego sposobu jest stosunkowo proste, jednak niesie także pewne ryzyko.

Należy zarejestrować samochód ze starszym współwłaścicielem. Jego zniżki są liczone dla obu pojazdów. Trzeba tutaj pamiętać, że spowodowanie szkód skutkuje utratą rabatów – w tym przypadku, dla każdej z osób. Sposób ze współwłaścicielem jest jednak bardzo często wykorzystywany. To niezwykle łatwa metoda, która może przynieść spore oszczędności – szczególnie dla młodego kierowcy.

Użyj porównywarki OC! Najprostszy sposób na tanie ubezpieczenie samochodu

Porównywarki OC zyskały ogromną popularność wśród kierowców – także młodszych. To bardzo proste w obsłudze i darmowe programy, które wyszukują najtańsze, najkorzystniejsze polisy. Warto tutaj zauważyć, że ubezpieczenia między towarzystwami mają różne ceny. Wpływa na to wiele czynników. Różnice mogą wynosić nawet kilkaset czy kilka tysięcy złotych – lepiej zachować taką gotówkę w kieszeni. Młodszy kierowca również może oszczędzić, wystarczy skorzystać z porównywarki OC.

Kalkulator ubezpieczeniowy jest prostym narzędziem. Aby z niego skorzystać, należy uzupełnić specjalny formularz. Zwykle zawiera się w nim podstawowe parametry posiadanego samochodu, jak model i markę czy pojemność silnika. Po wysłaniu użytkownik otrzymuje listę najkorzystniejszych ofert ubezpieczenia. Cały proces zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Dlaczego tak łatwo oszczędzić na ubezpieczeniu OC? Towarzystwa narzucają wyższe ceny – konkurują ze sobą. Kierowca może zdecydować gdzie wykupić polisę, jednak zawsze będzie ona obejmowała taką samą ochronę i warunki. Szczegóły o OC znajdują się w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Towarzystwa nie mogą więc ich modyfikować. Najlepsze OC jest tym najtańszym – porównywarki są dlatego tak popularne oraz przydatne.

Zakup samochodu z mniejszym silnikiem i pakiety ubezpieczeniowe

Młodszy kierowca może stać przed wyborem pierwszego samochodu. Warto mieć na uwadze to, że pojazdy z mniejszą pojemnością silnika oznaczają niższe ceny ubezpieczenia OC. Młody kierowca może w ten sposób wiele oszczędzić. Często również takie samochody są znacznie tańsze w eksploatacji. Warto rozważyć zakup auta z mniejszym silnikiem – to oszczędność paliwa, niższe ceny OC i innych ubezpieczeń.

Młodsi kierowcy mogą także zastanowić się nad zakupem dodatkowej ochrony. Prócz standardowego OC ubezpieczalnie oferują AC, NNW oraz Assistance. Dodatkowe usługi oznaczają szerszy zakres ochrony lub na przykład pomoc techniczną. Młodszy kierowca z mniejszym doświadczeniem musi zapłacić więcej za takie ubezpieczenie. Warto jednak wiedzieć, że zakup pakietu usług oznacza niższą cenę każdej z nich – to bardzo popularny sposób oszczędzania.

Podsumowanie

Młodsi kierowcy muszą płacić więcej za ubezpieczenie samochodu. Warto jednak wiedzieć, że znalezienie tańszego OC jest możliwe. Istnieje wiele sposobów, jak porównywarka, rejestracja ze współwłaścicielem czy pakiet usług. Młodszy kierowca może szybko znaleźć tanie OC oraz wykorzystać dodatkowe sposoby, by jeszcze bardziej obniżyć składkę ubezpieczeniową. Nie zawsze więc krótszy staż oznacza tak wysoką cenę.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych