Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Najlepsze cukiernie w Polsce

Artykuł sponsorowany 2022-04-19 08:47:00

W Polsce jest otwartych mnóstwo różnych cukierni. Jak wśród tak dużej liczby znaleźć tę najlepsza? Na co zwracać uwagę wybierając miejsce tego typu?

Najlepsze cukiernie mają doskonały kontakt z klientem

Czym cechuje się dobra cukiernia?

Wśród wielu istniejących cukierni na rynku jedne posiadają stale powiększające się grono klientów, a inne po kilku miesiącach działalności zmuszone są do zamknięcia. Co jest tym sekretem przyciągającym ludzi do danego punktu? Najprawdopodobniej na rezultat składa się nie jeden, a kilka czynników.

Produkty

Produkty użyte do wyrobów słodkości są jednym z najważniejszych czynników wpływających na smak ciast, ciasteczek czy innych słodyczy. Czułe kubki smakowe klienta doskonale wyczują, gdy krem na cieście był zrobiony z niebyt świeżych składników. Z tego względu najlepsze cukiernie używają do wypieku swoich słodkości tylko świeżych i najwyższej jakości produktów. Osoby przychodzące do cukierni coraz częściej zwracają również uwagę na to, czy składniki, z których zostały zrobione wypieki, pochodzą ze zrównoważonych upraw lub np. w przypadku jajek - z ekologicznych farm. Obecnie coraz bardziej cenione są naturalne, ekologiczne składniki bez zbędnej ilości sztucznych konserwantów i chemii.

Pracownicy

Aby z dobrej jakości produktów powstał pyszny wypiek, składniki muszą trafić w ręce właściwej osoby. Takim kimś jest profesjonalny i doświadczony cukiernik. Musi on posiadać nie tylko odpowiednią wiedzę, ale i praktykę. Najlepsze cukiernie to takie, które zatrudniają cukierników, którzy traktują swoją pracę nie tylko jako przykry obowiązek, ale jako swoją pasję. Trzeba jednak pamiętać, że pracownicy w cukierni to nie tylko cukiernicy i piekarze. Do kadry zalicza się również obsługa klienta, czyli osoby, które pakują i wydają towar kupującym. Sprzedawcy stojący za ladą najlepszych cukierni są komunikatywni i mili. Bez problemu pomogą klientowi w wyborze wypieku czy odpowiedzą na nurtujące go pytania.

Receptury

Cukiernicy powinni mieć w swojej pracy do dyspozycji sprawdzone receptury. Najlepsze cukiernie posiadają swoje przepisy od pokoleń i strzegą ich jak oka w głowie. Wielokrotnie ulepszane i dopracowywane, są gwarancją pysznego smaku i jakości wypieków danej cukierni.

Oferta

Dobra cukiernia to taka, która jest w stanie zaspokoić gusta i potrzeby większości swoich klientów. Oczywistym jest, że nie da się zadowolić każdego, ale porządna cukiernia ma na tyle bogaty wybór ciast i innych słodkości, że zdecydowana większość odwiedzających ją osób będzie mogła znaleźć przysmak dla siebie. Oprócz tego, dobra cukiernia bierze pod uwagę również osoby cierpiące na nietolerancję różnych alergenów, dlatego oferuje również produkty w wersji bez glutenu i bez laktozy.

Relacje z klientem

Najlepsze cukiernie mają doskonały kontakt z klientem, który jednak nie kończy się tylko po opuszczeniu przez niego punktu sprzedaży ciast. Cukiernie budują swoją markę i relację z klientem również poprzez aktywne prowadzenie swoich profili w mediach społecznościowych - publikują zdjęcia wypieków, branżowe ciekawostki czy organizują konkursy lub inne akcje promocyjne dla swoich klientów.

Jak szukać najlepszej cukierni?

Jest kilka sposobów na znalezienie najlepszej cukierni. Można jej szukać metodą prób i błędów, która polega po prostu na odwiedzaniu tego typu lokali gastronomicznych i kupowaniu w nich wypieków. Inną opcją są targi branżowe. To rozwiązanie jest szczególnie polecane dla osób szukających cukierni, która miałaby im dostarczyć ciasta na jakąś uroczystość, np. wesele czy chrzest. Kolejną opcją jest poczta pantoflowa - czyli zasięgniecie języka u rodziny lub znajomych i poproszenie ich o polecenia i rekomendacje dobrych cukierni, z których usług korzystali.

Nieocenioną pomocą w poszukiwaniach jest również Internet. Można w nim znaleźć najlepsze cukiernie zarówno w całej Polsce, jak i w najbliższej okolicy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasła. Przykładowo, jeśli chcemy wyszukać cukiernie ze swojego miasta należy wpisać słowo „cukiernia” i nazwę miasta, np. cukiernia Radom, cukiernia Białystok, cukiernia Bydgoszcz, cukiernia Chorzów, cukiernia Częstochowa, cukiernia Gdańsk, cukiernia Jaworzno, cukiernia Katowice, cukiernia Łódź, cukiernia Mysłowice, cukiernia Ruda Śląska, cukiernia Sosnowiec czy cukiernia Szczecin.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych