Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Jaka kosiarka elektryczna na działkę? Kosiarka elektryczna do małego ogródka

Artykuł sponsorowany 2022-04-04 15:53:00

Ładny, zadbany trawnik to jeden z najbardziej pożądanych elementów ogrodu. Jednak jeśli chcesz, aby rósł zdrowo i dobrze wyglądał, musisz zapewnić mu odpowiednią opiekę, pielęgnację oraz regularne wykaszanie trawy. Jaką kosiarkę wybrać na małą działkę lub do niedużego ogrodu? Sprawdź, które rozwiązanie będzie najlepsze.

Niewątpliwą zaletą kosiarek elektrycznych jest cicha i równomierna praca

Mała kosiarka do zadań specjalnych

Niewielki ogród lub trawnik na działce ROD to nie lada problem. W takim miejscu konieczna jest mała i zwrotna kosiarka, która umożliwi szybką i płynną pracę bez konieczności męczenia się przy każdym nawrocie. Dlatego też kosiarki spalinowe, mimo iż mocne mogą się tutaj nie sprawdzić. Dlaczego? Kosiarka spalinowa jest o wiele cięższa niż chociażby kosiarka elektryczna, manewrowanie nią w małym ogrodzie lub na trawniku przy działce ROD może być też znacznie utrudnione.

Jest też nieekonomiczne. Kosiarki spalinowe mają zbiorniki, które w zależności od mocy silnika pozwalają na skoszenie 400 – 700 mkw trawnika na 1 litrze benzyny. Sam silnik benzynowy wymaga także odpowiedniej konserwacji, nie tylko w czasie pracy, ale szczególnie przed zimą i po zimie. Jest to zarówno kłopotliwe, jak i wymaga odpowiednich umiejętności. Lepszym rozwiązaniem będzie wtedy kosiarka elektryczna, która takich zabiegów nie potrzebuje.

Kosiarka elektryczna – przewaga w każdym calu

Niewątpliwą zaletą kosiarek elektrycznych jest cicha i równomierna praca. Każda kosiarka elektryczna jest bowiem wyposażona w moduł start – stop, dzięki czemu możemy ją załączyć jednym przyciskiem. Są one także zdecydowanie lżejsze i mniejsze, dzięki czemu dużo łatwiej się nią posługiwać nawet osobom starszym czy nastolatkom. Wymagają także mniej miejsca do przechowywania, a niektóre kompaktowe modele posiadają dodatkowo składaną rączkę, a nawet możliwość przechowywania pionowego co jeszcze bardziej pozwala zaoszczędzić potrzebne miejsce.

Kosiarki elektryczne, zarówno te z przewodem, jak i akumulatorowe nie wymagają szczególnej konserwacji po sezonie. W przypadku kosiarki akumulatorowej zaleca się jedynie wyjęcia akumulatora, naładowanie go i przechowywanie go przez zimę w temperaturze pokojowej. Natomiast wiosną po ewentualnym naostrzeniu noża i podłączeniu zasilania kosiarka jest gotowa do pracy.

Krysiak – profesjonalny sprzęt ogrodniczy

Jeśli poszukujesz idealnej kosiarki do swojego ogrodu, a nie jesteś pewien, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze, polecamy skontaktować się z doradcą sklepu internetowego Krysiak. Nie tylko pomogą Ci w doborze sprzętu, ale także profesjonalnie doradzą co do jego użytkowania, przechowywania i konserwacji. Co więcej, sklepy Krysiak posiadają sieć serwisów lokalnych, które gwarantują szybki i komfortowy serwis sprzętu ogrodowego, a także naprawę gwarancyjną i pogwarancyjną na miejscu, bez konieczności wysyłania sprzętu do serwisu. Sklep Krysiak prowadzi także wypożyczalnię urządzeń profesjonalnych jak łuparki do drewna, siewniki, glebogryzarki i inne. Sprawdź całą ich ofertę i wybierz sprzęt wysokiej jakości w korzystnej cenie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych