Wtorek 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

PUE ZUS - obowiązek założenia profilu dla płatników składek

dm, ZUS 2022-11-20 10:32:00

Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek ma obowiązek posiadać konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Umożliwi ono załatwianie spraw w ZUS online - w dowolnym miejscu i czasie.

Do tej pory obowiązek posiadania profilu na PUE ZUS mieli płatnicy rozliczający składki za więcej niż 5 osób. Po zmianach obowiązek ten dotyczy wszystkich przedsiębiorców – także właścicieli małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie. Do 30 grudnia 2022 r. wszyscy płatnicy składek (osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej) powinni mieć konto na PUE ZUS. Płatnicy składek mają czas do 30 grudnia 2022 r. aby założyć takie konto osobiście lub upoważnić kogoś do dostępu do roli płatnika na PUE ZUS.

- Płatnicy składek, którzy nigdy nie zakładali profilu na PUE ZUS, ale upoważnili np. księgową lub pracownika biura rachunkowego do załatwiania spraw za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS do swojej roli płatnika, oznacza, że płatnik ma już swój profil na PUE ZUS. – mówi Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego założenia konta nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Aby zachęcić płatników składek do zrobienia tego już teraz, ZUS prowadzi kampanię informacyjną, której celem jest pomoc w założeniu profilu do końca roku jak największej liczbie osób. Płatnicy składek mogą spodziewać się kontaktu telefonicznego, mailowego lub listownego ze strony ZUS. Wsparcie jest udzielane klientom również bezpośrednio we wszystkich placówkach ZUS, w trakcie e-wizyty w ZUS oraz na infolinii pod numerem Centrum Obsługi Telefonicznej.

Komentarze naszych czytelników

 • Uwielbiamy to hasło Radomianie@

  2022-11-20 17:38:05

  ***** ***

 • Uwielbiamy to hasło Radomianie@!

  2022-11-20 17:38:10

  ***** ***

 • Uwielbiamy to hasło Radomianie@!!

  2022-11-20 17:38:13

  ***** ***

 • Uwielbiamy to hasło Radomianie@!!!

  2022-11-20 17:38:15

  ***** ***

 • Uwielbiamy to hasło Radomianie@!!!1

  2022-11-20 17:38:17

  ***** ***

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych