Wtorek 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Ostatni miesiąc składania wniosków o 300+ na wyprawki szkolne

dm, ZUS 2022-11-09 07:18:00

Tylko do końca listopada rodzice mogą składać wnioski o wyprawki szkolne z programu „Dobry Start”. 300 złotych na zakup wyprawki szkolnej rodzice mogą otrzymać raz w roku bez względu na dochody. W woj. mazowieckim Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił ponad 674 tys. świadczeń, a liczba wciąż rośnie.

W ramach programu rodzice lub opiekunowie – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka uczącego się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

- Wnioski o świadczenie z programu „Dobry start” można składać do końca listopada. Z danych, które posiadamy znaczna część uprawnionych rodziców złożyła już wniosek, natomiast są też tacy, którzy zostawili to na „ostatnią chwilę”, ponieważ liczba złożonych wniosków cały czas rośnie. Chcielibyśmy aby świadczenie otrzymali wszyscy uprawnieni rodzice. – mówi Wojciech Ściwiarski rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Świadczenie jest zwolnione z opodatkowania i nie podlega egzekucji.

- Do tej pory na Mazowszu ZUS wypłacił ponad 674 tys. świadczeń na kwotę ponad 202 mln złotych. – dodaje rzecznik.

Wnioski można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i przez portal Emp@tia. Pieniądze z programu "Dobry start" przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej. Po 30 listopada będzie można złożyć wniosek o świadczenie z programu Dobry Start - za pośrednictwem portalu PUE ZUS - tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada 2022 roku.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych