Wtorek 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Dzień Seniora w ZUS

dm, ZUS 2022-10-23 11:36:00

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje w październiku 2022 r. Dzień Seniora pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Ideą tego przedsięwzięcia jest aktywizacja osób starszych oraz upowszechnianie wśród nich wiedzy z zakresu różnych dziedzin życia. Przez tegoroczne hasło wydarzenia chcemy również zachęcać seniorów do korzystania z bankowości elektronicznej, w tym do bezgotówkowej formy pobierania świadczeń z ZUS.

- Przez cały październik we wszystkich oddziałach ZUS na Mazowszu odbywają się ciekawe wydarzenia, zaplanowaliśmy wiele atrakcji, na które zapraszamy wszystkich seniorów. Udział w nich jest bezpłatny - informuje Wojciech Ściwiarski regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Ten miesiąc w sposób szczególny dedykowany jest seniorom. Zorganizowano wiele wydarzeń lokalnych. Organizatorzy gwarantują ogromną dawkę wiedzy i sporą porcję rozrywki. Będą spotkania i konsultacje, wykłady, stoiska informacyjne, a także dyżury telefoniczne. To świetna okazja, by skorzystać z porad ekspertów z różnych instytucji i wyjaśnić kwestie związane m.in. z:

- waloryzacją, przeliczaniem emerytur, zasadami dorabiania do świadczeń oraz korzyściami związanymi z pobieraniem świadczeń z ZUS na konto w banku;
- dostępnością w różnych dziedzinach życia i wsparciem PFRON w tym zakresie;
- bezpieczeństwem seniorów, czyli sposobami, jak uchronić się przed oszustami, którzy stosują m.in. metody na wnuczka lub na policjanta;
- aktywnym udziałem osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym oraz pomocą i wsparciem w kwestiach zdrowia psychicznego;
- bezpiecznymi zakupami online i bankowością elektroniczną;
- Portalem Usług Elektronicznych.

- Dzień Seniora to dobra okazja, by wyjść z domu i w jednym miejscu uzyskać informacje z wielu instytucji dotyczące np. profilaktyki zdrowotnej, emerytur, rent, ochrony przed oszustami i kradzieżą, czy wsparciem, jakie oferuje Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – dodaje rzecznik.

Warto również zapoznać się z czasopismem „ZUS dla Seniora”, który przygotowaliśmy z tej okazji. Znajdziemy tam ważne informacje także od partnerów Dnia Seniora – Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Rzecznika Praw Pacjenta, Rzecznika Praw Obywatelskich, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Policji.

Więcej informacji i harmonogram wydarzeń jest na stronie internetowej: www.zus.pl/senior

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych