Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Policjanci polowali na grube ryby

ts 2011-06-04 20:44:00

Policjanci z Komendy Miejskiej z Radomia zajęli drugie miejsce w III zawodach wędkarskich służb mundurowych pod patronatem Stowarzyszenia „Bezpieczne Miasto” o puchar Komendanta Straży Miejskiej i Przewodniczącego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego, które odbyły się w Janikowie. Zawody wygrała Straż Miejska.

Na starcie sobotnich zawodów w podkozienickim Janikowie stanęło kilkudziesięciu funkcjonariuszy reprezentujących Policję, Straż Miejską, Służbę Więzienną z radomskiego Aresztu Śledczego oraz żołnierze z Jednostki Wojskowej 4938 z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Przed zawodami każdy startujący wylosował miejsce, z którego miał łowić ryby.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, które pilnie obserwowali sędziowie z PZW w Radomiu, na podstawie wagi złowionych ryb,  wyłoniono zwycięzców zmagań. Najlepszym wędkarzem okazał się z inspektor Andrzej Wrona ze Straży Miejskiej w Radomiu. Drugie miejsce zajął sierż. sztab. Piotr Dobroń z KP2 w Radomiu, a jego kolega z „dwójki” - asp. Jacek Raczyński zajął miejsce trzecie. Radomscy policjanci drużynowo uplasowali się na miejscu drugim. Zawody wygrała Straż Miejska, trzecie miejsca zajęła JW 4938, a czwarte drużyna z Aresztu Śledczego.

Osobnym pucharem, za złowienie największej ryby – leszcza – nagrodzono  sierż. sztab. Piotra Dobronia. Rywalizacja przy wędce okazała się dobrym miejscem do wymiany doświadczeń zawodowych wszystkich formacji mundurowych, które wzięły udział w zmaganiach.